RX 560 ve 250W Power Supply yeter mi?

1000W'ye neden şaşırıyorlar ki? En az bir sistemin sahip olması gereken 600W olmalı ki upgrade edilebilsin. 1000W da paşa gibi 15 yıl kullanılır çünkü gücünün yarısını bile çekemez PC'nin parçaları ve hiç yorulmaz. Biraz sakin yani. 250W onboard sisteme anca yeter.

1000W'ye neden şaşırıyorlar ki? En az bir sustemin sahip olması gereken 600W olmalı ki upgrade edilebilsin. 1000W da paşa gibi 15 yıl kullanılır çünkü gücünün yarısını bile çekemez PC'nin parçaları ve hiç yorulmaz. Biraz sakin yani. 250W ise onboard sisteme anca yeter.

Tamam da onun yerinde düzgün bir 600W alıp sisteme yükseltme yapabilir?

İleride PC için değiştireceğim şeyler olacak bu yüzden 1000W PSU almayı uygun gördüm ekran kartını aldığım firimada 400W PSU yeterli olur demişti ama ileriye dönük düşündüm biraz.

Gayet iyi düşünmüşsünüz. PSU'dan çekilebilecek enerji kendi limitinin ne kadar azı olursa o kadar sağlıklı olur. Hem ömrü uzun olur hem de tertemiz yükseltmelere açık.

1000W'ye neden şaşırıyorlar ki? En az bir sistemin sahip olması gereken 600W olmalı ki upgrade edilebilsin. 1000W da paşa gibi 15 yıl kullanılır çünkü gücünün yarısını bile çekemez PC'nin parçaları ve hiç yorulmaz. Biraz sakin yani. 250W onboard sisteme anca yeter.
500W düzgün PSU ile 3600 ve 2060 kullanabilirsin. 1000W 5900X ve 3090 a bile fazla.

Zaten olay da bu. Fazla olması iyi bir şey. Bunu herkesin anlaması gerek.
Düzgün bir 1000W hatta şuan satılan 1000W PSU lar 2000 TL den başlıyor.

Onun yerine XPG Pylon 650 W alıp ekran kartı için bütçene 1500 TL katabilirsin. İşlemciye darboğaz yapmayan adam gibi GPU alırsın. İstersen ilerde 3070 li bir sisteme geçersin. PSU yine yeter.

Ne kadar gereksiz bir konu. Ne kadar çok gereksiz her şeye emoji atan insancıklar. Yettiğini ben de biliyorum ve anlıyorum upgade limitini 2-3 yıl gibi kısa tutmak iseyenler 600W alsın. Daha uzun düşünenler istediği kadar yüksek alsın. Sen de uzatma çok küçültüyorsun kendini.

Yeni konular

Geri
Yukarı