RX 560 ve i5 2400 sistem darboğaz olmamasına rağmen %0 GPU kullanımı

Liutenant

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Los Angeles, CA
Daha fazla  
Meslek
IT Engineering student.
Merhabalar, bazı oyunlarda işlemci kullanımı %60'ı bile geçmemesine rağmen ekran kartı kullanımı %100'den 0-15 arasına anlık düşüyor ve bu da FPS düşmesi olmasına neden açıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Son 30 saniyelik GPU kullanım Tab.

Screenshot_1.png

Losu ektedir.

Merhabalar, bazı oyunlarda işlemci kullanımı %60'ı bile geçmemesine rağmen ekran kartı kullanımı %100'den 0-15 arasına anlık düşüyor ve bu da FPS düşmesi olmasına neden açıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Son 30 saniyelik GPU kullanım Tab.

Eki Görüntüle 670558

Losu ektedir.

Hocam ekran kartı sürücüsü kaynaklı bir sorun olabilir anlık kullanım düşmesi. Bunlar dışında, PSU'nuz kaç Watt acaba?

Hocam ekran kartı sürücüsü kaynaklı bir sorun olabilir anlık kullanım düşmesi. Bunlar dışında, PSU'nuz kaç Watt acaba?
Adrenalin 20.2.2 kullanıyorum. PSU 12V kanalından 216W küsur veriyordu sanırsam. Kaldırıyor yani sorun yok. Zaten bundan önceki kartım HD 5770 idi onu bile kaldırıyordu.

PSU kaynaklı sorun var. Ekran kartı kendini ona göre düşürüyor yoksa sistemi kapatabilir. Zaten RX 560 en az 450W isteyen bir ekran kartı 200W ile kullanmanız mantıksız.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaynaklı sorun var. Ekran kartı kendini ona göre düşürüyor yoksa sistemi kapatabilir. Zaten RX 560 en az 450W isteyen bir ekran kartı 200W ile kullanmanız mantıksız.

Ben 200W PSU kullanıyorum demedim 12V kanalından 216W veriyor dedim ki bu yeterli bir değer. Bundan önce 105W TDP olan HD 5770 kullanıyordum herhangi bir sıkıntı çıkarmıyordu.
Ayrıca MSI Afterburner'dan Power Limit'i %100'e çekiyorum.
PSU kaynaklı sorun olsa diğer oyunlarda da FPS düşmesi alırdım. Arma 3'ü 30-40FPS bile oynayabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Optimizasyon sorunu olabilir diğer oyunlarda da oluyor mu?
Battlefield 4'de darboğaz yaşıyorum ama onda işlemci kullanımı %100'de oluyor sunucular 64 kişilik olduğu için.
Ayrıca benden başka hiçbir arkadaşımda optimizasyon sorunu yok.

Geri
Yukarı