RX 560 yerine 200 TL vererek GTX 1050 Ti almaya değer mi?

Evet olabilir. Fakat sıfır bir kart. Tek fanlı ve ucuz olarak düşünün. Sıcaklık artacaktır, eskiyecektir. Bir kaç yıla aynı durumda yük altında olmadan cızırtılı 50-60°C'de çalışmayacağı ne malum?

(Yanıt biraz ileriden gitmiş)
Ucuz olması indirimden kaynaklanıyor. Daha kalitesiz parçalardan üretildiğinden değil. Çünkü diğer sitelerde Aero model ile diğer modeller hemen aynı fiyatta. Aero model daha kalitesiz parçalardan mı yapıldı bilmiyorum. Yalnızca ucuz olması bundan dolayı değil.
Şimdi aynı modeli daha ucuza buldum.

Zotac GeForce GTX1050Ti OC 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı

Sizce MSI Aero ITX GTX 1050 Ti yerine Zotac marka almak bir sıkıntı yaratır mı?
Zotac markasının malzeme kalitesi ile MSI arasında ciddi bir fark var mıdır?

Ucuz olması indirimden kaynaklanıyor.
Zotac GeForce GTX1050Ti OC 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Sizce MSI Aero ITX GTX 1050 Ti yerine Zotac marka almak bir sıkıntı yaratır mı?
Zotac markasının malzeme kalitesi ile MSI arasında ciddi bir fark var mıdır?
Ben de bu linki atacaktım fakat Mediamarkt'tan baktığınız için alamayacağınızı düşünmüştüm. Şunu söyleyeyim MSI Aero ITX GTX 1050 Ti modelinden 1-2 FPS fazla bile vereceğine eminim. Öyle malzeme kalitesinde çok fark yok, bir ejderhası eksik gariban Zotac'ın.

İndirimleri kovalayıp, en ucuz ürünü almanızı tavsiye ederim. Tabi alacağınız ürünün markası düzgün olsun. Ucuza getirmek için Merdiven altı kartları almayın. GTX 1050 Ti 1200-1300 TL gibi rakamları hak etmiyor.
Farkındayım. Fakat ekonomik kriz içersindeyiz ve fiyatlar çok fazla arttı. KDV indirimleri, Hepsiburada ve Vatan Bilgisayar'da oldu. İkisini de kaçırdım. Şuan bulabildiğim en ucuz fiyatlar bunlar. İleride umarım fiyatlar düşer ve paramız değer kaybetmek yerine değer kazanır.

MSI GTX 1050 Ti Aero modelini 1099 TL + 5.90 (Kargo) = 1104.90 Türk Lirası'na aldım.
1-2 FPS fark olur en fazla. Eski açılmış konularda, Zotac adlı markanın müşteri memnuniyetinin daha kötü olduğunu okudum. İki markanın malzeme kalitesi olarak aralarında ne kadar var bilmiyorum. Ama çok fark olacağını sanmıyorum. Fakat ileride garantiye gittiğinde sorun yaşama riskini göze alamadım. MSI daha tanındık olması ile kazandı diyebilirim. Aralarında pek fiyat farkı da yok. Sinerji'den alsam, kargo dahil 1094.74 TL ödeyecektim. Çift veya tek fan olması da sorun olmayacaktır. Zira, ısınma sorunu olmayan bir kart ve kasamın içi yeterince soğutuluyor.
Teşekkür ederim. Seçimimi yaptım.

Farkındayım. Fakat ekonomik kriz içersindeyiz ve fiyatlar çok fazla arttı. KDV indirimleri, Hepsiburada ve Vatan Bilgisayar'da oldu. İkisini de kaçırdım. Şuan bulabildiğim en ucuz fiyatlar bunlar. İleride umarım fiyatlar düşer ve paramız değer kaybetmek yerine değer kazanır.

MSI GTX 1050 Ti Aero modelini 1099 TL + 5.90 (Kargo) = 1104.90 Türk Lirası'na aldım.
1-2 FPS fark olur en fazla. Eski açılmış konularda, Zotac adlı markanın müşteri memnuniyetinin daha kötü olduğunu okudum. İki markanın malzeme kalitesi olarak aralarında ne kadar var bilmiyorum. Ama çok fark olacağını sanmıyorum. Fakat ileride garantiye gittiğinde sorun yaşama riskini göze alamadım. MSI daha tanındık olması ile kazandı diyebilirim. Aralarında pek fiyat farkı da yok. Sinerji'den alsam, kargo dahil 1094.74 TL ödeyecektim. Çift veya tek fan olması da sorun olmayacaktır. Zira, ısınma sorunu olmayan bir kart ve kasamın içi yeterince soğutuluyor.
Teşekkür ederim. Seçimimi yaptım.

Geçmiş olsun dostum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı