Çözüldü RX 5600 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alperatesoglu

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
6 aydır sorunsuz kullandığım PC im de böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Günlük kullanımda sıkıntı yaşamazken oyun oynarken PC kilitleniyor ve bilgisayar bir sorunla karşılaştı mavi ekranı geliyor ve PC reset atıyor. Çeşitli sitelere girdim bu hata çözümleri ile alakalı ama çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem:
B350 ASUS anakart.
Ryzen 5 2600.
RX 5600 XFX.
corsair 2*8 gb 3000mhz ram
128 GB M.2 SSD.
500 HDD.
X-Power 650 80 PSU.

resim_2021-06-19_222036.png

resim_2021-06-19_222036.png

@Er73748 arkadaşa yardım eder misiniz hocam müsait iseniz.

Tabii hocam yardım edeyim.
Şimdi bu sorununun yazılımsal ve donanımsal olarak 2 sebebi var. Şimdi biz yazılımsal olarak gidelim. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun. Eğer bir yerde takılırsanız lütfen sormaktan çekinmeyin. Ve lütfen bilmediğiniz sürece overclock, undervolt gibi işlemler lütfen yapmayın.

Şimdi bu sorununun yazılımsal ve donanımsal olarak 2 sebebi var. Şimdi biz yazılımsal olarak gidelim. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun. Eğer bir yerde takılırsanız lütfen sormaktan çekinmeyin. Ve lütfen bilmediğiniz sürece overclock, undervolt gibi işlemler lütfen yapmayın.

Bu arada bende RX560 ile ilgili bu sorun için konu açmıştım belki hatırlıyordunuzdur sizin dediğiniz şekilde sorunum çözülmüştü. Simdi yine yeni sürüm güncellemesini yaptıktan sonra arada bir hatayı almaya devam ediyorum. Bende yazılımsal bir problem var. Yaptigi zaman reset tuşuna basıyorum 1 dakika oyun molası oluyor hem 🤣

Bu arada bende RX560 ile ilgili bu sorun için konu açmıştım belki hatırlıyordunuzdur sizin dediğiniz şekilde sorunum çözülmüştü. Simdi yine yeni sürüm güncellemesini yaptıktan sonra arada bir hatayı almaya devam ediyorum. Bende yazılımsal bir problem var. Yaptigi zaman reset tuşuna basıyorum 1 dakika oyun molası oluyor hem 🤣

Evet hatırladım. Dediğim sürüm ile devam ederseniz sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Sürücü güncellemesi önemli fakat bu durumlarda farklı.

şuan dediğiniz gibi sildim ve 20.11.2 sürümünü indirip kuracağım ve oyun ile deneyeceğim uygunsa

Yeni konular

Geri
Yukarı