Çözüldü RX 5600 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alperatesoglu

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
6 aydır sorunsuz kullandığım PC im de böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Günlük kullanımda sıkıntı yaşamazken oyun oynarken PC kilitleniyor ve bilgisayar bir sorunla karşılaştı mavi ekranı geliyor ve PC reset atıyor. Çeşitli sitelere girdim bu hata çözümleri ile alakalı ama çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem:
B350 ASUS anakart.
Ryzen 5 2600.
RX 5600 XFX.
corsair 2*8 gb 3000mhz ram
128 GB M.2 SSD.
500 HDD.
X-Power 650 80 PSU.

resim_2021-06-19_222036.png

resim_2021-06-19_222036.png

Hocam 2 defa RDR 2 ile denedim HDD de yüklü oyun ile maalesef yine kilitleniyor PC.

Tamamdır. DDU ile tekrar kaldırın ve aygıt yöneticisinde temel görüntü bağdaştırıcıya sağ tıklayıp cihazdan kaldır deyin ondan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. (otomatik sürücü güncellemesi açık olmalı.)

Tamamdır. DDU ile tekrar kaldırın ve aygıt yöneticisinde temel görüntü bağdaştırıcıya sağ tıklayıp cihazdan kaldır deyin ondan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. (otomatik sürücü güncellemesi açık olmalı.)
tekrardan radeonu yükleyecek miyim sizin versiyonu
birde 10 15 dk m2 ssd yüklü Valorant vardı bir problem olmadı hdd kaynaklı olabilir mi

Bu problem HDD kaynaklı olmaz. Ayrıca benim dediğimi kurmayın. Sistemi böyle test edin biraz. Duruma göre yazarsınız.
sizin dediğiniz gibi denedim maalesef yüklemeden kendi otomatik güncelledi aygıt yöneticisi yine kitlendi ve bu sefer daha hızlı bir şekilde ram frekansı hatası olabilir diyenler var memtes86 ile bakabilirsiniz diyorlar sizce denelemeli miyim

Sizin dediğiniz gibi denedim maalesef yüklemeden kendi otomatik güncelledi aygıt yöneticisi yine kitlendi ve bu sefer daha hızlı bir şekilde RAM frekansı hatası olabilir diyenler var Memtest86 ile bakabilirsiniz diyorlar sizce denelemeli miyim?

Siz kurmaya mi çalıştınız? Windows'un kendisinin kurması lazım. Ayrıca aygıt yöneticisi kitlenmesini de ilk defa duydum. RAM kısmının sorunlu olduğunu düşünmüyorum.

Siz kurmaya mi çalıştınız? Windows'un kendisinin kurması lazım. Ayrıca aygıt yöneticisi kitlenmesini de ilk defa duydum. RAM kısmının sorunlu olduğunu düşünmüyorum.
Yok yok hocam anlatamadım özür dilerim Şöyle DDU ile kaldırdım görev yöneticisimden de kaldırdım. Güncellemeler açıktı grafik bölümünde 5600 xt yüklendi gibi gözüktüm bende tekrardan oyunu açtım pc öyle kitlendi anlatım bozukluğu yaptım kusura bakmayın
Bu arada occt ile deneyin demişler sorun var mı diye 5 dk dır ekran kartını deniyor bi sorun oluşmadı

Yok yok hocam anlatamadım özür dilerim şöyle DDU ile kaldırdım görev yöneticisimden de kaldırdım. Güncellemeler açıktı grafik bölümünde 5600 XT yüklendi gibi gözüktüm bende tekrar oyunu açtım PC öyle kitlendi anlatım bozukluğu yaptım kusura bakmayın.

Sıkıntı değil. Elimde son bir çözüm önerim kaldı. DDU ile tekrar kaldırın ve sadece sürücüyü kurun. Yani Radeon Software kurulmasın.

Geri
Yukarı