RX 5600 XT ekran kartı sorunları

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Bu gün bilgisayarıma yeni bir Fan taktım. Taktıktan sonra bilgisayarımı açtığımda ekran kartının ışıkları yanmadı. PCI kablosunun takılı olup olmadığını gösteren ışıklar dahil. Sonra ekran kartını bilgisayar çalışıyorken Slotuna hafifçe ittim tam girmesi için. Bilgisayar aniden kapandı. Birkaç yeniden başlatma sonrası ışıkları yandı. Şu an çalışıyor. Bunun sebebi nedir?

Bilgisayarı ilk kurduğunda ya da kurduklarında ekran kartı tam oturamamış olabilir.
Sen fan takarken de yerinden oynamıştır.
Güvenlik için ittirdiğinde kapanmıştır.

Başlıkla mesajın ne alakası var anlamadım.😀

Ekran kartı gevşemiş, sen ittirince çalışmaya başlamış. Gayet açık.
Ekran kartımda Coil Whine de var da belirtmeyi unutmuşum.
Arkadaşlar son bir şey soracağım. Eski kasamda ekran kartı vidaları denk gelmiyordu. Ekran kartını zorlatıp o vida yerlerine denk getiriyordum. Şimdi yeni bir kasaya geçtim. Bunun yüzünden olmuş olabilir mi?

Ekran kartı sorunlu ama başlıkta çoğul konuşumuşsun ve insanlar yaşadığın problemleri göremeye geliyor başlık seçimine dikkat et yanlış yönlendirme yapmışsın.
Sorununa gelince : Ekran kartın gevşemiş çıkarıp tak yanlış oturmasını istemeyiz

Ekran kartımda Coil Whine'de var da belirtmeyi unutmuşum.
Arkadaşlar son bir şey soracağım. Eski kasamda ekran kartı vidaları denk gelmiyordu. Ekran kartını zorlatıp o vida yerlerine denk getiriyordum. Şimdi yeni bir kasaya geçtim. Bunun yüzünden olmuş olabilir mi?

Olamaz.
Zaten kasalar bilerek öyle yapılıyor.
5600 boru bir kart değil.
İyi bir soğutma lazım, ondan dolayı büyük oluyorlar.

Eğer rahat takılsa PCI-e kısmı kırılır, bir sallantıda.

Olamaz.
Zaten kasalar bilerek öyle yapılıyor.
5600 boru bir kart değil.
İyi bir soğutma lazım, ondan dolayı büyük oluyorlar.

Eğer rahat takılsa PCI-e kısmı kırılır, bir sallantıda.

Siz öyle deyince deprem sırasında ekran kartımın kırıldığını düşündüm çifte şok resmen depremden kaçmayı falan unuturdum herhalde :D.

Ekran kartı sorunlu ama başlıkta çoğul konuşumuşsun ve insanlar yaşadığın problemleri göremeye geliyor başlık seçimine dikkat et yanlış yönlendirme yapmışsın.
Sorununa gelince : Ekran kartın gevşemiş çıkarıp tak yanlış oturmasını istemeyiz
Başlıkta yanlış bir şey göremiyorum kardeşim. 1. Sorun ekran kartına dokununca bilgisayarın kapanması, 2. Sorun ışıklarının çalışmaması.
Bilgisayarı salladım, tekrar kapndı. Ekran kartını çıkarıp takacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı