RX 5600 XT ekran kartı sürücüsü çöktü hatası

TONZALE

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, bugün internetten satın aldığım hazır sistemim geldi BIOS'u falan güncel bir şekilde ve oyunları yükledim. FPS kontrolü yaparken Valorant'ta 1 kere ekran kartı sürücüsü çöktü hatası aldım. Sonradan AMD'nin sayfasına gidip en son sürücüyü kurdum, oyuna tekrardan girdim ve 5 dakika sonra yine aynı hatayı aldım. Arkadaşlar, daha ilk günden bunu yaptı sistem. Bana ne yapmamı önerirsiniz? Bir çözümü var mı, iade edeyim mi? Sürekli bu tip durumlarla uğraşır mıyım?

Bu arada sistemim:
  • ASUS ROG STRIX 5600 XT,
  • Ryzen 5 3500X,
  • ASUS ROG STRIX B450-F anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600 XT çok zahmetli bir kart eğer şunu yaşadıysan. Adam etmek için altından girip üstünden çıkmak gerekiyor. Navi 10'un sakat yapısı bir de şu kartın aldığı VBIOS güncellemesi tam karmaşa. @Burhanglrsoy dediğini yap kendisi bir 5600 XT kullanıcısı zaten ve dedikleri bilinen şeyler çözerse ne mutlu. Onun dışında sürücüyü de 20.11.2'ye çek çünkü son sürücü olan 20.11.3 henüz WHQL değil.

Bana geldiğinde sistemin driverlarina baktığımda 20.11.2 kuruluydu o şekilde durdurmuştum güncellememiştim bu hatayı alınca güncelleyim dedim yine aynısını yaptı. Maximum cumartesiye kadar sistem benimle bir kere daha yaparsa aynı hatayı oyundayken direk iadeye göndereceğim. Kart al sorunlarıyla kullanıcı uğraşsın böyle dünya mı var ya.
Boşuna bekleme tekrar söylüyorum hemen geç. İadeyi kabul etmezlerse sıkıntı.

İadeyi kabul etmeme gibi sansları yok tahminimce neden derseniz heosiburada üzerinden bir satıcıdan satın aldım ve her şeyi geldiği gibi duruyor sonuçta bana gelmeden önce Windows Home kurulmuş şekilde geldi BIOS'ta kalacak şekilde gelip bana kargolansaydı ve ben Windows'u kursaydim iadeyi kabul etmeyebilirlerdi o konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü aracı büyük bir firma.

Bana geldiğinde sistemin driverlarina baktığımda 20.11.2 kuruluydu o şekilde durdurmuştum güncellememiştim bu hatayı alınca güncelleyim dedim yine aynısını yaptı. Maximum cumartesiye kadar sistem benimle bir kere daha yaparsa aynı hatayı oyundayken direk iadeye göndereceğim. Kart al sorunlarıyla kullanıcı uğraşsın böyle dünya mı var ya.

Doğrudur. Daha dün Reddit AMD sayfasında açılan, 3500'den fazla beğeni alan bir konu. Konu sahibiyle aynı durumda kişiler varken "ben hiç sorun yaşamadım" diyenler de var. Düzelmezse uğraşma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğrudur. Daha dün Reddit AMD sayfasında açılan, 3500'den fazla beğeni alan bir konu. Konu sahibiyle aynı durumda kişiler varken "ben hiç sorun yaşamadım" diyenler de var. Düzelmezse uğraşma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk saatlerden bunu yapan bir kartın suanlık düzeleceğini pek umut etmiyorum gerçekten kötü durum almadan önce bilmiyor muydum bu sorunları biliyordum fakat abartıldığını sanıyordum birazda ama alıp kasayı masaya koyunca fark ettim her şeyi bu işin sonu gelmez en güzeli NVIDIA geçip 50 FPS'de az alsan 50 lira fazla da versen sorunsuz oynamak.
IMG_20201204_032839.jpg
Fotoğraf ile de bu durumun gerçekten ciddi bir durum olduğunu görün istedim arkadaşlar.

İade edebiliyorsan et gitsin ya. Bende RX 5600 XT kullanıyorum. Bir sürü sorunla uğraştırıyor, neden uğraşalım ki? Ben uğraşıyorum sorunları çözdüm ama herkes uğraşmaktan hazzetmez. Ya sorularımı çözemeseydim?
Oyularda sürekli %1 FPS drop yiyordum FPS 120 ama akıcılık hissi berbat. Çözdüm mü evet ama niye ben çözmek zorundayım?

Sapphire RX 5600XT kullancısıyım aynı ve benzeri 2 hatayı düzenli olarak her Warband ve mincraft hariç her oyunda yaşıyorum. Driver BIOS her şey güncel Windows crack değil sistemi Vatan'dan aldım acaba mağzasına gitsem teknik ekip yardımcı olur mu?

İade edebiliyorsan et gitsin ya. Bende RX 5600 XT kullanıyorum. Bir sürü sorunla uğraştırıyor, neden uğraşalım ki? Ben uğraşıyorum sorunları çözdüm ama herkes uğraşmaktan hazzetmez. Ya sorularımı çözemeseydim?
Oyularda sürekli %1 FPS düşmesi yiyordum FPS 120 ama akıcılık hissi berbat. Çözdüm mü evet ama niye ben çözmek zorundayım?

Gerçekten bu kadar da kısa süre içinde ilk saatlerden böyle bir sürprizle karşılaştıracağını tahmin etmiyordum ama bundada bir hayır vardir tabii ki daha sistemin bana gelip kurduğum ilk günden iade hakkımın olduğu zamandan bunu bana yaptı sağ olsun yine iyi tarafından bakalım kart güzel bir kart güçlü ve aldığım modelinde soğutması çok başarılıymis 5 saat oyun oynadım 51 dereceyi geçtiğini görmedim işlemci 73'lere dayandığını görürken ama bir işi yapalım derken bir yerden patlak verıyorlar üzücü bir durum kendileri kaybeder. Ben bu durumu yaşadıktan sonra ister AMD 3 bine 3 bin FPS veren kart versin almam ki bu saatten sonra.
Deneyin şansınızı garantisi bitmeden.

Sapphire RX 5600XT kullancısıyım aynı ve benzeri 2 hatayı düzenli olarak her Warband ve mincraft hariç her oyunda yaşıyorum. Driver BIOS her şey güncel Windows crack değil sistemi Vatan'dan aldım acaba mağzasına gitsem teknik ekip yardımcı olur mu?

Gerçekten bu kadar da kısa süre içinde ilk saatlerden böyle bir sürprizle karşılaştıracağını tahmin etmiyordum ama bundada bir hayır vardir tabii ki daha sistemin bana gelip kurduğum ilk günden iade hakkımın olduğu zamandan bunu bana yaptı sağ olsun yine iyi tarafından bakalım kart güzel bir kart güçlü ve aldığım modelinde soğutması çok başarılıymis 5 saat oyun oynadım 51 dereceyi geçtiğini görmedim işlemci 73'lere dayandığını görürken ama bir işi yapalım derken bir yerden patlak verıyorlar üzücü bir durum kendileri kaybeder. Ben bu durumu yaşadıktan sonra ister AMD 3 bine 3 bin FPS veren kart versin almam ki bu saatten sonra.
Deneyin şansınızı garantisi bitmeden.

Dostum kesinlikle bence imkanın varken yap benim iade sürem doldu 2 yıllık garanti süresi var Vatan bilgiseyara götürüp hallettiremeye çalışacağım. GTX 1660 alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı