RX 5600 XT Görüntü Bozukluğu

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Ne desem buna bilemedim 2K'ya alsam bile böyle ne yapayım buna ben. Fotoğrafda çok az çıkmış bende çok daha fazla gözüküyor. Her oyunda böyle iğrenç bir hata.
Sen git hayalindeki bilgisayarı al ama bir hata yüzünden oyun oynamaya kork. Cidden delirdim yani en ufak bir bozuklukta oyundan çıkıyorum (bozukluk normal olsa bile) çözüm öneriniz var ise şimdiden teşekkürler.
Denen Çözümler :
DDU ile Driver sürüp en güncelini ve WHQL sürümü indirmek.
Çözünürlüğü (VSR) ile artırmak.
MSAA'yı artırmak.
Ekran Görüntüsü (4).png
675264-102121f5db767dda540bab5b27259ae4.png

Ekran Kartı : Asus Tuf 3 RX 5600 XT
İşlemci : AMD Ryzen 5 3600X
Anakart : Asus B450M Dragon
PSU : Powerboost 650W 80+
Ram : XPG 8x2
Monitör : AOC 24G2U

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    1 MB · Görüntüleme: 356
Hayır.
@SkyRose Acaba BIOS'unuz güncel mi? Sorun benim BIOS Güncellememede olabilir diye düşündüm ama?
Etiket gelmemiş.

Ekran kartından bahsediyorsanız XFX'in "ProTuned" BIOS'u var ve 14GBPS, ama her modelde böyle mi bilmiyorum.

Anakart BIOS'um en yenisi değil (Galiba değil) ama nispeten güncel. F51 BIOS'u var.

Bu arada karıncalanma arabada çok daha fazla belli oluyor, onu da koyabilirsiniz.

Etiket gelmemiş.

Ekran kartından bahsediyorsanız XFX'in "ProTuned" BIOS'u var ve 14GBPS, ama her modelde böyle mi bilmiyorum.

Anakart BIOS'um en yenisi değil (Galiba değil) ama nispeten güncel. F51 BIOS'u var.

Bu arada karıncalanma arabada çok daha fazla belli oluyor, onu da koyabilirsiniz.
Metro Exodus oyunu zehir oldu benim için her yer (144 Hz monitörü 60 Hz yapmışım gibi) dalgalanıyordu. Arabada nerede karıncalanma oluyor göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı