RX 5600 XT ile mining yapmak

Berk Özmet

Hectopat
Merhaba, yeni mining yapmaya başladım ve ortalama 37-38 Mh'la Ethereum kazıyorum. Kazarken 120W harcıyorum. Elektrik faturasında ne kadar fark olur ve mining ekran kartının ömrünü çok tüketir mi?

Elektrik faturası kabarık gelir o kesin de, ömür konusunda mining kartı öldürüyor orası kesin :)

Düşük sıcaklıklar ile yaparsan ömrü uzun olur merak etme. 120W bu kart için fazla OC ayarlarını düzgün yaptın mı 39.5 40 mh veriyor o kart 1 seneden fazla kullandım.

Elektrik faturasında ne kadar fark olur ve mining ekran kartının ömrünü çok tüketir mi?
- Kazanca bağlı olarak elektrik faturası gayet fazla gelir
- Ekran kartını çok hızlı sömürür.

Mining yapmak oyun oynamak kadar ekran kartını yıpratacağını düşünmüyorum. Oyun ekran kartına dalgalı güç ve saat hızı gönderiyor. Bence transistörler bu şekilde daha fazla yoruluyorlar. Mining esnasında sabir clock hızı ve güç uygulanıyor. Şuan havalar soğukken 55 dereceyi aşmayan sıcaklıklarda mining ekran kartının ömrüne çok etki edeceğini düşünmüyorum

Merhaba, yeni mining yapmaya başladım ve ortalama 37-38 Mh'la Ethereum kazıyorum. Kazarken 120W harcıyorum. Elektrik faturasında ne kadar fark olur ve mining ekran kartının ömrünü çok tüketir mi?
Aynı kartla 40 mhs kazıyorum, 77 W harcıyor kart. Ayarlarımı da bu ssten anlayabilirsin.
1638107579412.png

Yeni konular

Geri
Yukarı