RX 5600 XT iz bırakma sorunu

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, çok büyük bir sıkıntı yaşıyorum. Şimdi öncelikle 1366X768P monitör kullanıyorum ancak böyle bir sorun 1050 Ti'lı sistemimde olmuyordu.
Bundan yaklaşık 2-3 ay önce yeni sistem aldım. Ve bunu daha önce de fark ediyordum ancak bu kadar görmemiştim, geçen gün GTA 5 oynuyorum bir baktım sağ sol yaptıkça karakterin kıyafeti arkadan iz bırakıyor. CS:GO'da serverlarda eklenti olurdu sanki onun gibi arkada bir iz bırakıyor. Neyse dedim sadece GTA'da gördüm bunu sonra bir baktım Far Cry 5'de de bu şekilde bir sorun oluyor dostlar ekran kartım mı bozuk neler yapabilirim cidden 5.5-6 bin TL verdikten sonra uğraşmak hiç memnun edici olmuyor.
Sistem de bulunan ekran kartı: RX 5600XT.
Resimde de gördüğünüz gibi silahın o tarafları falan bir iz bırakmış her şey Ultra'da.
Örnek resim:

1596557104324.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör problemli bariz belli yeni eski teknoloji çatışması yaşıyorsun :)
Ama 1050 ti ile oynarken olmuyordu
Gereksiz yüksek bir FPS değeri ile düşük çözünürlükte ve Display Port olmadan oyun oynuyorsunuz. Sorun büyük ihtimalle bundan. Tavsiyem mümkün olduğunda en az 75Hz mümkünse 144Hz Full HD bir monitöre geçmenizdir. Önceden Display Port'u var mı kontrol etmeyi unutmayın.
Vsync açık oynuyorum yani 60 FPS sabitliyor
Gereksiz yüksek bir FPS değeri ile düşük çözünürlükte ve Display Port olmadan oyun oynuyorsunuz. Sorun büyük ihtimalle bundan. Tavsiyem mümkün olduğunda en az 75Hz mümkünse 144Hz Full HD bir monitöre geçmenizdir. Önceden Display Port'u var mı kontrol etmeyi unutmayın.
Önceden display port VGA dönüştürücü kullanıyordum bu sistemde hdmı dönüştürücü kullandım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı