RX 5600 XT oyunlarda çok fazla FPS düşmesi ya da ekran kartı çökmesi

Deqarnieux

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3200Mhz 16 CL Kingston Fury Beast
Genel olarak rekabetçi oyunlar oynarım şu sıralar çok fazla FPS düşmesi yemeye başladım. Oyunları HDD'den oynatıyorum. Ekran kartını 2. el aldım bu yılın eylül atına kadar garantisi devam etmekte.(bütün sürücülerim güncel)
Sistem.
İşlemci-Ryzen 3 3100.
Anakart-ASUS Prime A320 M-K
RAM-Kingston 8x2 3200 MHz.
Ekran kartı-Gigabyte Windforce RX 5600 XT.
PSU- Power Boost BST-500e 500watt.
HDD-Seagate Barracuda 2TB.
SSD-970 evoplus 250 GB.

Bu zamana kadar overclock yapmayı denedin mi yoksa yaptın mı yaptıysan ayarlarını sıfırla doğru yapamamış olabilirsin.
Bi ara Adrenalin üzerinden belirli aralarda tutmayı denedim ama bir sonuç alamadım.

Bu konudaki çözümü deneyebilirsin ama elektrik kesildiğinde veya PC çöktüğünde bu ayaralar sıfırlanıyor.
Denedim malesef sonuç vermiyor.

Yaklaşık 20 dakika PUBG denedim 1 kez envanteri açarken FPS düşmesi oldu başka düşme olmadı. %0, 1 FPS 5 %1 FPS 30 ortalama 101 idi. Ekran kartını genel olarak %80 civarı kullanıyor en düşük %65'i gördü %99 da sabit kalmıyor. İşlemci kullanımı %80 görmüyor.(Oyunu Ultra ayarlarda oynadım)

O bilgisayardan daha hayır gelmez ben çok yaşadım ilk kez bozulunca yaptırdın yaptırdın he olmadımı ondan daha hayır bekleme.

Yaklaşık 20 dakika PUBG denedim 1 kez envanteri açarken FPS düşmesi oldu başka düşme olmadı. %0, 1 FPS 5 %1 FPS 30 ortalama 101 idi. Ekran kartını genel olarak %80 civarı kullanıyor en düşük %65'i gördü %99 da sabit kalmıyor. İşlemci kullanımı %80 görmüyor.(Oyunu Ultra ayarlarda oynadım)
işlemcinin kullanımını dert etme ne kadar gerekse okadar kullanır eğer işlemcinin kullanılmasını istiyosan oyunu düşük grafiklerde oyna işlemci ekran kartını daha rahat besler

Yaklaşık 20 dakika PUBG denedim 1 kez envanteri açarken FPS düşmesi oldu başka düşme olmadı. %0, 1 FPS 5 %1 FPS 30 ortalama 101 idi. Ekran kartını genel olarak %80 civarı kullanıyor en düşük %65'i gördü %99 da sabit kalmıyor. İşlemci kullanımı %80 görmüyor.(oyunu Ultra ayarlarda oynadım)

Kk sen kullanımlara bakma onlar ne kadar gerekse o kadar kullanır grafikleri yükseğe alırsan ekran kartı 90 100 kullanılır ama işlemci 30 50 kullanılır düşüğe çekersen ekran kartı 75 80 kullanılır ve işlemci kullanımı artar daha rahat oynatır oyun akar drop girmez sistemin yeterliyse.

Son düzenleme:
O bilgisayardan daha hayır gelmez ben çok yaşadım ilk kez bozulunca yaptırdın yaptırdın he olmadımı ondan daha hayır bekleme.

İşlemcinin kullanımını dert etme ne kadar gerekse o kadar kullanır eğer işlemcinin kullanılmasını istiyorsan oyunu düşük grafiklerde oyna işlemci ekran kartını daha rahat besler

Hocam öğrenci adamım denir mi öyle. Garantiye göndereceğim süresi bitmeden baksınlar karta bir.
Şu anlık bir şey yok gibi olursa konuyu yine hortlatırım.

PSU'dan dolayı olabileceği aklıma geldi ama maalesef elimde başka PSU yok sorunun onda olduğundan emin olsam yeni bir tane alırım.
Hocam göndermeden önce bir OCCT testi yapın ekran kartına.

Yeni konular

Geri
Yukarı