RX 5600 XT sistemde yeşil ekran sorunu

Orion23

Hectopat
Daha fazla  
1-2 ay önce aldıgım masaüstü bilgisayarda yeşil ekran sorunu var. Pek bir çözüm bulamadım, yazayım dedim. Ekran kartım RX 5600 XT. Monitör de 700 TL'ye aldıgım LG markalı bir şey. Haftada en az 2 kere yeşil ekran veriyor. Ama bugün hangi oyuna girsem yeşil ekranla karsılasıyorum. Şu an AMD'nin son sürücüsünü yüklüyorum. Bu sorunla karsilasan veya cözümünü bilen arkadaslar yazabilir mi? Teşekkürler.

Hocam, ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. Sürücüyü kurmadan önce eksik Windows güncellemesi varsa yapın.
Bu şekilde deneyin. Düzelmezse, Undervolt deneyin.
Bunlar sorularla karşılaşan arkadaşların denediği yöntemler.
Bazı arkadaşlar PSU sebebiyle böyle durumlar yaşadılar.

Öncelikle konunuzu yeni gördüm ve umarım sorununuz çözülmüştür. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa ve bahsettiğiniz sorun aşağıdaki konudaki gibiyse, sorun ekran kartından.

Bahsettiğiniz problemi 2 aya yakın süredir bende yaşamaktayım. Bugün sistemi aldığım teknik servis tarafından sistemin işlemcisi değiştirildi ve sorun hala devam etti. Ekran kartını test etmek amacıyla değiştirdik ve sorun kendini göstermedi.

Ekran kartımı servise yolladım. Değişim/iade raporu çıkmasını bekliyorum.

Eğer sizde denediğiniz tüm çözüm yollarına rağmen bir sonuç alamadıysanız, video çekin. Elinizdeki videoyla beraber servise yollayın ve değişim/iade talep edin.

Geri dönüşleriniz için cok teşekkürler son sürücüyü indirdikten sonra böyle bir sorun olmadı ama bazen keşke daha fazla para verip RTX 2060 alsaydım diyorum veya GTX 1660 her şey performans degilmiş.

Geri
Yukarı