RX 5600 XT toplama kasa

Bütçe
5500

Fakeboss20

Hectopat
Arkadaşlar 5500 TL'ye kadar bütçem var. RX 5600 XT'li sistem kurmak istiyorum.
Benim seçtiklerim:

GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA (iki tane olacak)

SSD istemiyorum, kasa, anakart, HDD, PSU uyduruk olmadığı surece değişebilir.
Ekran kartı parasından dolayı Sapphire seçtim herhangi bir sıkıntısı varsa belirtirseniz sevinirim.
Anakart ve RAM uyumlu mu bakarsanız sevinirim.

Bazı şeylerden kısılıp daha kaliteli bir anakart alınabilir.Bir de neden SSD istemiyorsunuz? Windows 10 için SSD şart sayılır neredeyse.

yeni seçtıklerimi atıyorum

Kasayı değiştirmeyin.

Eski kasan iyiydi. GamePower'den uzak dur.

Hocam neden hb'den bakıyorsunuz? Hem fiyatları diğer yerlere göre pahalı(indirim diye normal fiyattan satılabiliyo bazı parçalar :D) hem de kargo çok geç geliyo. Tavsiyem güvenilir n11 satıcıları veya diğer sitelerde gaming indirimleri oluyor, onları takip edebilirsiniz.

Hocam neden hb'den bakıyorsunuz? Hem fiyatları diğer yerlere göre pahalı(indirim diye normal fiyattan satılabiliyo bazı parçalar :D) hem de kargo çok geç geliyo. Tavsiyem güvenilir n11 satıcıları veya diğer sitelerde gaming indirimleri oluyor, onları takip edebilirsiniz.
Hocam kargo sıkıntı değil bazı arkadaşlarda önceki kasa daha iyi demiş ama onu alınca psuyu ayrı almam gerekicek ve diğeriyle arasında 200 lira fark çıkarıcak lakin ikinci kasanın psu su iyimidir kalitelimidir kafamdaki tek soru bu.

2x8 16 GB 3200 MHz Ram 596 TL. Biraz daha ekleyip bunu da alabilirsin. Hem 16 GB hem de 3200 MHz.

HDD'de ürünün linkindeki fotoğrafta 2 TB diyor ancak ürün aslen 1 TB, bunu eğer fark etmediyseniz diye yazayım dedim.

Bence işlemciyi 2600 almak yerine ya 1600 AF ya da 3600 almak daha mantıklı. 1600 AF ile 2600 arasında +-2 FPS oynuyor. Ancak 2600'ün fiyatı 1600 AF'den ~250 TL daha fazla. Aşağıya 1600 AF vs 2600 vs 3600 videosu bırakıyorum ona bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemciyi Ryzen 1600AF ve montaj istiyorum seçeneğini seçip hazır toplanmış, kablolaması yapılmış şekilde 5633₺'ye sistemi alabilirsiniz.

Eğer kendiniz toplayacaksanız asla Gamepower, Frisby, Powerboost, Rampage, Everest, Dark veya TX marka çin malı PSU almayın.

He bir de SSD sistemde bariz fark yaratan bir unsur. En kötü ihtimalle 120GB SSD alıp Windows'u ona kurun, geri kalan oyunları filan HDD'ye kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı