RX 5600 XT UV ve OC sonrası siyah ekran veriyor

Dumanx

Kilopat
Daha fazla  
ASUS TUF 3 RX 5600 XT kullanıyorum. Boşta 33 derece, miningde 50-60 civarı fakat bu ayarları uyguladığım zaman PC siyah ekran verip resetleniyor. YouTube'den izledim, yaptım ayarları. 2 gündür uğraşıyorum çözemedim.

3.png

Core Clock ve voltaja dokunmayın, VRAM yaptığınız gibi kalsın, güç tüketimini -%50'ye çekin, Fanları da ısınıza göre ayarlayın. Hala sorun devam ediyor mu bildirirsiniz.
Maalesef ilk önce ekran hafif donuyor ondan sonra ise siyah ekran geliyor bu sefer pc resetlenmedi.Başka bir nedeni olabilir mi acaba sadece bende böyle galiba.

Maalesef ilk önce ekran hafif donuyor ondan sonra ise siyah ekran geliyor bu sefer pc resetlenmedi.Başka bir nedeni olabilir mi acaba sadece bende böyle galiba.
Ben de RX 5500XT 8 GB modelini kullanıyorum ve size verdiğim ayarların aynısını kullanmaktayım. Aslında bir sorun çıkarmaması gerek, PSU'dan kaynaklı bir şey olabilir. PSU'nuz nedir, hangi driveri kullanmaktasınız ?

Yaptığınız UV + OC ayarları stabil olmadığı için o şekilde hatalar veriyor. Stabil bir ayar bulmanız gerekli. Eğer stabil bir ayar bulamazsanız sürücü değişikliği yapabilirsiniz. 20.4.2 kullandığınızı belirtmişsiniz ki bu sürüm bayağı eski bir sürüm. Güncel sürüm yükleyip deneyebilirsiniz.

Yaptığınız UV + OC ayarları stabil olmadığı için o şekilde hatalar veriyor. Stabil bir ayar bulmanız gerekli. Eğer stabil bir ayar bulamazsanız sürücü değişikliği yapabilirsiniz. 20.4.2 kullandığınızı belirtmişsiniz ki bu sürüm bayağı eski bir sürüm. Güncel sürüm yükleyip deneyebilirsiniz.
Güncel sürüm yüklemesini önermem, güncel sürümler mining de sapıtıyor.

2 Farklı yerden ayar denedim 2 sinde de sıkıntı çıktı oysa ki yorumları iyiydi.

Geri
Yukarı