RX 5600 XT Valorant oynarken 86 derece oluyor

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, bu değer çok fazla geldi bana FPS sabitlersem 50-55 oluyor ama sabitlemezsem böyle çıkıyor sizde de öyle mi,
Ve ne kadar sıcaklık alıyorsunuz?

Dosya Ekleri

• EKRAN KARTI SS.png
    EKRAN KARTI SS.png
    817,5 KB · Görüntüleme: 44
Hocam kasanın içini hiç temizlediniz mi? Eğer temizlediyseniz en son ne zaman temizlediniz? Başka oyunlarda da böyle sıcaklık problemi yaşıyor musunuz? Yoksa sadece Valorant'ta mı fazla ısınıyor?

Kasada egzoz fanı bulunuyor mu?

Kasa modeliniz ne, hava akışı kaynaklı sorun olabilir mi?

Kasa Aerocool One e-clipse cok iyi kasa ki kasadan ondan bundan kaynaklı bir şey değil.
CS:GO 55 yukarı çıkmıyor ve Valorant görüntü kısmında arka planda FPS kısıtla açarsam aynı şekilde 55 civarlarına iniyor. Ama böyle yaptıgımda bana input lag yiyormuşum hissi yaşıyorum aynı şekil FPS sabitlersemde böyle bir şey olmuyor.
Sizler kaç C alıyorsunuz.

Hocam kasanın içini hiç temizlediniz mi? Eğer temizlediyseniz en son ne zaman temizlediniz? Başka oyunlarda da böyle sıcaklık problemi yaşıyor musunuz? Yoksa sadece Valorant'ta mı fazla ısınıyor?

Kasada egzoz fanı bulunuyor mu?
Sadece VALO, bunları yapınca bir şey olmuyor
Kasa Aerocool One e-clipse cok iyi kasa ki kasadan ondan bundan kaynaklı bir şey değil.
CS:GO 55 yukarı çıkmıyor ve Valorant görüntü kısmında arka planda FPS kısıtla açarsam aynı şekilde 55 civarlarına iniyor. Ama böyle yaptıgımda bana input lag yiyormuşum hissi yaşıyorum aynı şekil FPS sabitlersemde böyle bir şey olmuyor.
Sizler kaç C alıyorsunuz.

Ekran kartını kimin aklına uyup aldınız? Aklımda bir adet Discord sunucusu var da herkes AMD ekran kartı alın diyor çünkü.

Kendi aklımla aldım?

Aynı fiyata ASUS RTX3070 var hem daha fazla performans veriyor hem de daha az ısınıyor. 88 derece ekran kartı için cidden fazla bir değer. Ben de MSI RTX3070 var oyunlarda Max 72 dereceye çıkıyor ve oyunları 2K Ultra da oynuyorum. Hem AMD'nin yazılımı ile de uğraşacaksın onun yerine NVIDIA alıp kafan rahat etseydi. Isınma sorunu da olmazdı.

Geri
Yukarı