RX 5600 XT ve Ryzen 5 3600 sistemde BIOS ayarları kaydetmiyor

Techno cahili

Femtopat
Merhabalar. İşlemcimin GHz'i sabitlenmiş durumda. BIOS'dan GHz'i Auto'ya alsamda (kaydedip çıkıyorum) tekrar 39.5 GHz'e dönüyor. Bunun yanında hiçbir BIOS ayarını değiştiremiyorum. Herhangi bir seyi değiştirip kaydettikten sonra aynı ayara tekrar dönüyor.

Sistemim:
Ryzen 5 3600.
XFX RX 5600 XT.
ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
Kioxia 240GB SSD.
Seagate 1TB HDD.

Yardımcı olursanız sevinirim. Bu konulardan hiç anlamam o yüzden 10 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk önce asusun sitesinden anakartın modeline bakarak bios güncelmi bir kontrol et.
Güncel değil ise güncellemen gerek
ikinci olarak 3600 işlemcisi otomatik oc olmuyor benim bildiğim manuel oc yapman gerek

İlk önce ASUS'un sitesinden anakartın modeline bakarak BIOS güncelmi bir kontrol et.
Güncel değil ise güncellemen gerek.
İkinci olarak 3600 işlemcisi otomatik OC olmuyor benim bildiğim manuel OC yapman gerek.

BIOS'u defalarca her sekilde güncellemeye calıstım fakat güncellenmedi selected file is not proper hatası veriyor

Otomatik GHz derken BIOS üzerinden CPU Core ratiodan bahsediyorum.

Yarın ilk isim Ryzen Master indirip dediginizi yapmak olacak.
Ryzen Master indirip Gaming mode veya creator Mode'a al bakalım. Sonra Benchmark tabii.

Ryzen Master indirdimm Game moda aldım apply test dedigimde sistem dondu hiçbir şey yapamıyorum bu durum normal mi 5 dk kadar oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı