RX 5600 XT vs. 1660 Super

Herkesin maddiyatına bağlı bir durum. Sizin 5 FPS için bile 500 TL verebilecek maddiyatınız varsa, sizin için değer. Bana göre 400 TL 10 FPS değmez. 1650 Super, 1660 Super arasında benim baktığımda 500-1000 TL fark vardı. Aralarında 30 FPS fark vardı. Ben 1660 Super tercih ettim. Tek pişmanlığım Zotac olması.

Herkesin maddiyatına bağlı bir durum. Sizin 5 FPS için bile 500 TL verebilecek maddiyatınız varsa, sizin için değer. Bana göre 400 TL 10 FPS değmez. 1650 Super, 1660 Super arasında benim baktığımda 500-1000 TL fark vardı. Aralarında 30 FPS fark vardı. Ben 1660 Super tercih ettim. Tek pişmanlığım Zotac olması.
Fazla mı ısınıyor Zotac?

Fazla mı ısınıyor Zotac?

İlk ay 75 dereceyi geçmedi. Sonra 80'lere vurdu. Tabi Cyberpunk gibi ağır oyunlarda. Benim açımdan sıkıntı yok ama daha bu kadar az zamanda sıcaklığı artan bir ekran kartıysa 2 yıl sonra garantisi bitince muhtemelen bozulur gibi geliyor. Bendeki 2 fanlı modeli. 3 fanlısı var mı bilmiyorum.

İlk ay 75 dereceyi geçmedi. Sonra 80'lere vurdu. Tabi Cyberpunk gibi ağır oyunlarda. Benim açımdan sıkıntı yok ama daha bu kadar az zamanda sıcaklığı artan bir ekran kartıysa 2 yıl sonra garantisi bitince muhtemelen bozulur gibi geliyor. Bendeki 2 fanlı modeli. 3 fanlısı var mı bilmiyorum.
Anladım; Palit alacağım ben de.

Forumda konu açın. Palit'te miydi tam hatırlamıyorum ama bir markanın 1660 Super modelinin GDDR sayısı mi bir şey sayısı azmış, performans düşürüyormuş. Sabah veya öğle vakti konu açmanız iyi olur.
VRM soğutması 3 tane. Performans kaybı vs. yok. Bu ekran kartına OC yapacağın zaman fark eden bir durum. Ben kullanıyorum, en fazla 71 derece gördüm, ortalama 65 derecede çalışıyor oyunlarda, boşta da 40 derece.

Bende Zotac modelini aldım fakat 65 dereceyi geçmedi. Kasanızdan kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı