Çözüldü RX 5600 XT Watch Dogs 2'de yüksek VRAM kullanıyor ve donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SkyRose

Megapat
Makaleler
5
Merhaba.

Donanımlarım;

XFX RX 5600XT thicc III
R7 2700X
B450 Aorus Elite
Oyunun kurulu olduğu birim 4TB HDD (7200RPM, 128MB önbellek)
16 GB 3000MHz RAM

Driver: 20.4.2 (WHQL)
2K 75Hz monitör, FreeSync açık.

Dün Watch Dogs 2 indirdim ve ilk oynadığımda olduoça sorunsuz, 2K Ultra'da 50FPS civarı oyun deneyimi yaşadım. Sonra kapattım ve 2 saat sonra yeniden oynayayım dedim ve bir baktım, oyun donmalardan oynanmıyor. Ayar kıstım, yok. Her şey aynı.

Oyun 60FPS ama donuyor. Radeon Software'dan VRAM kullanımına baktım ve %100 idi. Oysaki ayarlarda 3, 8 GB kullanacağı yazıyordu.

Sonra oyunu kapattım, boşta VRAM kullanımına bakmak için, normaldi (%3 civarı)

PC'yi yeniden başlatıp oynadım, aynı.

720P Low'a aldım, oyun Roblox'tan beter oldu, yine de 5500 MB kullanıyordu ve bazen %100'e çıkıp yine donuyordu. Sıkıntı bende mi diye Forza Horizon 4 açtım.

2K, birkaç anti-aliasing dışında (Onlar da High) her şey Ultra. Oyun 60FPS sabit yağ gibi akıyor. VRAM kullanımı 4, 4 GB.

Sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Benim de indirmiş olduğum Ultra texture pack'den kaynaklanıyor galiba. Uninstall ediliyorsa edeceğim.

Fakay oyunu ilk oynadığımda hiç böyle bir şey olmamıştı.

Watch Dogs 2'de bu konu bayağı karmaşık yerli kaynak da bulamadım doğru düzgün. AMD tarafından girişenler de var Nvidia tarafından da. Bulduklarım da genellikle 2019 yılından konular. Sürücülerle çoktan çözülmüş olmalı. Diğer oyunlarda bir sorun olmuyorsa sürücüyü geri yüklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Ultra Texture Pack ağır "memory leak" yapıyorsa bazı yerlerde oyununu oynanmaz hale getirebilir. Deneyerek bulmak en iyisi sanıyorum.

Bir de bunu buldum. Yani 6 GB VRAM Ultra Texture Pack için sorun olabilirmiş. Sadece 4K için mi bilmiyorum orijinal kaynak silinmiş çünkü.

"Players also need to have more than 6GB VRAM if using the Ultra texture pack. If you have a dual-GPU system, both video cards need to have 6GB or more of VRAM in order to use the Ultra texture pack."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Watch Dogs 2'de "memory leak" ve bu tarz sorunlar varmış. Videonun bir yardımı olur umarım. İlk sorun yaşayan sen olmamışsın bayağı konu var böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Watch Dogs 2'de "memory leak" ve bu tarz sorunlar varmış. Videonun bir yardımı olur umarım. İlk sorun yaşayan sen olmamışsın bayağı konu var böyle.

Benim de indirmiş olduğum Ultra texture pack'den kaynaklanıyor galiba. Uninstall ediliyorsa edeceğim.

Fakat oyunu ilk oynadığımda hiç böyle bir şey olmamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Fakay oyunu ilk oynadığımda hiç böyle bir şey olmamıştı.

Watch Dogs 2'de bu konu bayağı karmaşık yerli kaynak da bulamadım doğru düzgün. AMD tarafından girişenler de var Nvidia tarafından da. Bulduklarım da genellikle 2019 yılından konular. Sürücülerle çoktan çözülmüş olmalı. Diğer oyunlarda bir sorun olmuyorsa sürücüyü geri yüklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Ultra Texture Pack ağır "memory leak" yapıyorsa bazı yerlerde oyununu oynanmaz hale getirebilir. Deneyerek bulmak en iyisi sanıyorum.

Bir de bunu buldum. Yani 6 GB VRAM Ultra Texture Pack için sorun olabilirmiş. Sadece 4K için mi bilmiyorum orijinal kaynak silinmiş çünkü.

"Players also need to have more than 6GB VRAM if using the Ultra texture pack. If you have a dual-GPU system, both video cards need to have 6GB or more of VRAM in order to use the Ultra texture pack."

Son düzenleme:
Çözüm
Yardımlarınız için teşekkürler @kino .

Paketin kaldırılmasına dair bir şey bulamadığımdan oyunu silip yeniden yüklüyorum, eğer yine olmazsa geri dönüş yaparım.

Geri
Yukarı