RX 5600 XT WattMan hatası

fatihggk

Hectopat
Yer
Antalya
Merhaba, bu linkteki XFX AMD Radeon RX 5600 XT 14GBS THICC II Pro 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı (RX-56XT6DF46) - incehesap.com ekran kartını kullanmaktayım, performans soğutma olarak çok iyi ondan yana bir sıkıntım yok. Canavar gibi fakat tek sıkıntı, son zamanlarda aşırı derece de WattMan hatası veriyor video izlerken falan. Az önce CS:GO oynuyordum son raunt 15 çok kritik birden gitti ekran ve reset attığım da ise yine aynı WattMan hatası ile karşılaştım, sebebi neden ötürü bilemiyorum. Ben AMD uygulamasından ekran kartı fan hızımı ve sıcaklım değerlerimi ayarlıyorum WattMan hatası verince sadece o sıfırlanıyor anlamsızca hata veriyor. Kart eski değil 2 yıl bile olmadı alalı kartı.

Not: AMD işlemcilerine bayılıyorum fakat ekran kartlarını 1 TL'den bile verseler asla AMD ekran kartı almayacağım. Almayın aldırtmayın, yazılım konusunda iğrenç bir firma.

RX6000 serisinde bu hatalar düzeldi RX5000 serisi sorunlu normal böyle hata alman.

Biraz maddi durumları düzelteyim, bunu verip NVIDIA kart alacağım, değil düzeltmek şaha kaldırsa artık almam AMD ekran kartı.

Yıllardır AMD kullanıyorum, kullandığım tüm kartlar da WattMan hatası ile karşılaştım.

Biraz maddi durumları düzelteyim, bunu verip NVIDIA kart alacağım, değil düzeltmek şaha kaldırsa artık almam AMD ekran kartı.

Tabii senin kararın NVIDIA fiyatları uçuruyor RX6000 serisi hem ucuz hem de iyi F/P forumda kullanan çoğu kişi var örnekleri: @Sir Benjamin @KeyN_N @kino @ahmetgirgin
hocalarım kullanıyor mesela RX6000 serisi sorunsuz.

Tabii senin kararın NVIDIA fiyatları uçuruyor RX6000 serisi hem ucuz hem de iyi F/P forumda kullanan çoğu kişi var örnekleri: @Sir Benjamin @KeyN_N @kino hocalarım kullanıyor mesela RX6000 serisi sorunsuz.

Dediğim gibi şaha kaldırsa almayacağım, her kullandığım kartta problem yaşadım, soğutma ve performans olarak değil, yazılım hataları hiç gitmedi, o yüzden inşaallah bu sene değiştireceğim kartı.

Dediğim gibi şaha kaldırsa almayacağım, her kullandığım kartta problem yaşadım, soğutma ve performans olarak değil, yazılım hataları hiç gitmedi, o yüzden inşaallah bu sene değiştireceğim kartı.
Şu dünyada 2 şey düzelmez:
Birincisi kırılmış bir kalp,
ikincisi de AMD karttan sıkıntı yaşamış kişinin düşünceleri...

Bir kanit olarak sunamam ama. Şu anki kartini baskasinin PC'ye taksan hata vermeyecektir. Bende mesela RX 5500XT vardi. Tek bir kere watman yasamadim. Sattigim kiside problem olmus mesela. Bence kesinlikle PSU kaynakli bir şey bu. Aslinda bence olay su AMD kartlari fakrika cikisli o.c oldugu icin guce ihtiyac duyuyor yuksek devirlere cikmasi icin karta sen manuel mudahele etmedigin icin kart da diyor ki bu yapmiyor bari ben kendi kendime yapayim bu sefer de kart eline yuzune bulastiriyor. Anlik elektrik verince kitliyor kendini sonda bildirimde bilindik son WattMan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı