RX 5600XT Bilgisayarda ses ve görüntü takılmaları oluyor

Vodnici

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D10 3000mhz 2x8
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 860EVO - ADATA SU 630
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX5600XT
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
RYZEN 5 3500X
Merhaba. Sistemimde:
RX 5600XT Sapphire Pulse
Ryzen 5 3500x
XPG 3000mhz 2x8 ram
Sharkoon SHP 650V2 80+ PSU
Gigabyte B450M S2H
Samsung 860 EVO
ADATA SU630
bulunmaktadır.

Yaklaşık 3 4 hafta önce torrent üzerinden sağlam bir virüs yedim. 2 ya da 3 tane ayrı virüs programı ile tarama yaptıktan sonra içime sinmedi ve bütün diskleri temizleyip 0 dan kurulum yaptım. Üstüne mailimi yeni mail adresine aktardım ve eski mailimi kalıcı olarak kapattım. Virüs bulaştıktan sonra bu tarz takılmalar meydana gelmeye başladı. Aşağıya video linkini koyacağım. Ne yaptıysam bu takılma ve donma sorununu çözemedim. Bütün driverlarım güncel ve bilgisayarda LOL ve Black Desert Online dışında hiç bir şey yok.

Video linki : takılma 1
Not: Siyah görünen kısımları ben karaladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adata SSD'yi kasadan söküp çıkardım. Eskisi kadar olmasa da arada yine aynı şekilde yapıyor. Tam çözebilmiş değilim.
Sistemde sadece ssd mi var yoksa ssd + hdd mi?
Merhaba. Sistemimde:
RX 5600XT Sapphire Pulse
Ryzen 5 3500x
XPG 3000mhz 2x8 ram
Sharkoon SHP 650V2 80+ PSU
Gigabyte B450M S2H
Samsung 860 EVO
ADATA SU630
bulunmaktadır.

Yaklaşık 3 4 hafta önce torrent üzerinden sağlam bir virüs yedim. 2 ya da 3 tane ayrı virüs programı ile tarama yaptıktan sonra içime sinmedi ve bütün diskleri temizleyip 0 dan kurulum yaptım. Üstüne mailimi yeni mail adresine aktardım ve eski mailimi kalıcı olarak kapattım. Virüs bulaştıktan sonra bu tarz takılmalar meydana gelmeye başladı. Aşağıya video linkini koyacağım. Ne yaptıysam bu takılma ve donma sorununu çözemedim. Bütün driverlarım güncel ve bilgisayarda LOL ve Black Desert Online dışında hiç bir şey yok.

Video linki : takılma 1
Not: Siyah görünen kısımları ben karaladım.
Herkes bu sorunu ssd değiştirerek çözmüş ama siz çözüme ulaşamamışsınız. Ben de ssd değiştirmeyi düşünüyordum ama PSU'larımızın aynı olduğunu fark ettim. Hangi parçayı değiştireceğim konusunda ikilemde kaldım şuan.

Sistemde sadece SSD mi var yoksa SSD + HDD mi?

Herkes bu sorunu SSD değiştirerek çözmüş ama siz çözüme ulaşamamışsınız. Ben de SSD değiştirmeyi düşünüyordum ama PSU'larımızın aynı olduğunu fark ettim. Hangi parçayı değiştireceğim konusunda ikilemde kaldım şu an.

Kusura bakmayın biraz geç dönüş yaptım. Sistemde şu an sadece Samsung 860 EVO var. Sorunun PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben. Şu sıralar GPU ve CPU fanları dışında ekstra bir yükte çalışıyormuş sesi geliyor kasadan. Büyük ihtimalle PSU kaynaklı. Zaten çok önerilen bir PSU değil.

Kusura bakmayın biraz geç dönüş yaptım. Sistemde şu an sadece Samsung 860 EVO var. Sorunun PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben. Şu sıralar GPU ve CPU fanları dışında ekstra bir yükte çalışıyormuş sesi geliyor kasadan. Büyük ihtimalle PSU kaynaklı. Zaten çok önerilen bir PSU değil.
Farklı bir PSU ile deneme şansınız var ise beni de bilgilendirir misiniz? ben de anlık takılmalar yaşıyorum sesler takılıyor o anki çıkan sesle birlikte "dırrr" şeklinde garip bir şekilde sesler bozuluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı