RX 5600XT boşta yüksek ısı ve frekansta çalışıyor

ModEerf

Centipat
Herkese selamlar. AMD Ryzen 5600XT ekran kartı kullanıyorum. Isı ve MHz ayarlarım bu şekilde, 1 yık oluyor alalı ve ilk zamanlarda yükte dahi 60 Max ısı oluyordu ama su an ise boşta bu ısı ve MHz de. Sorun nedir acaba, yardım lütfen,
Bu arada sıkıntıyı fark ettiğim bu haftada yenilik olarak yeni 144Hz bir monitöre geçtim ve virüs kaynaklı bir durum olduğunu düşündüğüm için format attım (çünkü formattan önce ekranda bozulmalar olmaya başlamıştı, örneğin Defender ile tarama sırasında etraftaki tıklamalık seçenekler anlık uzuyor, bozuluyordu,) virüs taramalarının ardından henüz karşılaşmadım ki zaten format da attım, su an bir görüntü bozulması vs. yok lakin ısı ve MHz aynı sıkıntıda.

Ve işin garip tarafı format hemen önce Cod Warzone oynarken ısı 60'tan 53lere doğru düşüyordu ve oyunu kapatınca tekrardan boşta bu seviyelere geliyordu.

Şimdi cs'de kontrol edeceğim.

(Bu arada kasamın ön tarafında fan bulunmuyor ve soğukluk için yan kapak açık kullanıyorum bu sebeple tozlanma normale nazaran fazla ve 1 yıldan fazla olmasın uzun bir süredir toz temizliği yapmadım.)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-13 at 02.36.09.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-13 at 02.36.09.jpeg
    116,3 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Image 2021-05-13 at 02.36.11.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-13 at 02.36.11.jpeg
    143,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Bellekler yüksek frekansda çalıştığı için ısınıyor boşta, aynısı benim ekran kartında da oldu ben ayralardan monitör ayarlarıyla oynayıp düzelltim yoksa benim ekran kartıda aynıydı, radeon ayarlarından display kısmına gelip custom resolution oluştur diyip zamanlama standartını cvt azaltımış tıklama yapmayı dene. olmadıysa monitörün hertzini bir hertz bir hertz düşür olana dek bazıları 142 de olmuş bazısında 140 de filan deneyip bulabilirsin

+şimdi bakınca farkettim benim dediklerimin geçerli olması için hiçbirşey açık değilken bellek frekansına bak sabit yüksek mhz deyse benim dediklerim aynen geçerli

Son düzenleme:
Bellekler yüksek frekansda çalıştığı için ısınıyor boşta, aynısı benim ekran kartında da oldu ben ayralardan monitör ayarlarıyla oynayıp düzelltim yoksa benim ekran kartıda aynıydı, radeon ayarlarından display kısmına gelip custom resolution oluştur diyip zamanlama standartını cvt azaltımış tıklama yapmayı dene. olmadıysa monitörün hertzini bir hertz bir hertz düşür olana dek bazıları 142 de olmuş bazısında 140 de filan deneyip bulabilirsin

+şimdi bakınca farkettim benim dediklerimin geçerli olması için hiçbirşey açık değilken bellek frekansına bak sabit yüksek mhz deyse benim dediklerim aynen geçerli
Hocam ilaç gibi geldin çok sağ ol.
Dediklerini yaptım ve oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı