RX 5600XT ekran kartını şimdi satıp Haziran'da almak

TownOfKetchup

Hectopat
Daha fazla  
Anladığım kadarıyla şu an piyasada ekran kartı yok ve 2. elde ederinin üstüne satılabiliyor. Ryzen 5 3600 işlemci, 16 GB RAM, RX 5600XT ekran kartım var. RX 5600XT mi şimdi satsam Haziran ayında fiyatlar düşer ve stoklar gelir mi?

Tüm bilgisayar parçaları zamlanacak, dolar düşse bile ekran kartı fiyatları düşmedi farkındaysan tüm siteler bu üretici zamını bekliyor, çünkü üretimde kullanılan malzemeler artık nedense zor bulunuyor, bir haber okudum yanlış değilse MSI çöküş dönemine girdi bile deniyordu, üreticiler malzeme sıkıntısından kurtulamadığı sürece fiyatlar artmaya devam edecek, özellikle AMD, NVIDIA, Intel bu açıdan çok büyük sıkıntı içerisindeler, AMD'nin tonla parası var yine bir şekilde sıyrılır diye düşünüyorum ama Intel ve NVIDIA biraz zorlanacak gibi.

Tüm bilgisayar parçaları zamlanacak, dolar düşse bile ekran kartı fiyatları düşmedi farkındaysan tüm siteler bu üretici zamını bekliyor, çünkü üretimde kullanılan malzemeler artık nedense zor bulunuyor, bir haber okudum yanlış değilse MSI çöküş dönemine girdi bile deniyordu.
Hocam bu gidişle düşmeyecek gibi 1-2 senesi var bence.
Satmayayım mı yani? LGS senem olduğu için aktif olarak kullanmıyorum şu an fakat sınavdan sonra kullanacağım. Eğer %80 şekilde en azından mesela 1-2 tık üst bir model bir kart alamayacaksam riske girmek istemiyorum.

Satmayayım mı yani? LGS senem olduğu için aktif olarak kullanmıyorum şu an fakat sınavdan sonra kullanacağım. Eğer %80 şekilde en azından mesela 1-2 tık üst bir model bir kart alamayacaksam riske girmek istemiyorum.

Satıp aynı kartı geri alırsan çok büyük zarara gireceksin, eğer satacaksan ileride daha üst model almak için sat.

Yeni konular

Geri
Yukarı