RX 5600XT sıcaklık ve UV ayarları nasıl olmalıdır?

cengizovic

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım ASUS Dual 5600XT. 2 saat önce programları yükledim. Phoenixminer yükledim ve Ethermine havuzunda madenciliği başlattım. Binance üzerinden hesap açtım, oradaki cüzdan kodunu .bat uzantılı dosyaya yapıştırdım. Bu kazım gücü değerlerim;

1618068347242.png

Bu da ekran kartı UV ayarlarım;

1618068447433.png

Stabil olarak 60 derecede çalışıyor. Sizce değerler iyi mi? Önerdiğiniz yapmamı istediğiniz var mı? VRAM sıcaklığını göremiyorum arkadaşlar ona da yardımcı olur musunuz? Bir de şöyle sıkıntı var;

1618068635062.png

HWiNFO'da Memory Junction sıcaklığı 90-94 derece arası değişiyor, bu korkutuyor beni. VRAM sıcaklığı bu mu oluyor? Ekran kartımın stabil çalışmasını istiyorum. Sırf madencilik için yıpranıp ömrünün kısalmasını istemiyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
UV ayarı yapmamışsınız ki sadece güç tüketimini kısmışsınız
Radeon Ayarları-Performans-Ayarlanıyor-EULA kabul edin sonrasında solda direkt CPU frekansı çıkacaktır oradaki tüm gelişmiş seçenekleri açın,orada voltajı 0.10 olarak seviye seviye düşürün mesela 1150 ise 1140 yapın. Hata verene kadar yapabilirsiniz sonrasında durun,eğer hala sıcaklıkları ve güç tüketimini beğenmediyseniz hızını düşürerek ek olara UV yapabilirsiniz. Sağdan da güç tüketimini ona göre ayarlayın. Direkt güç tüketimini -%35 yaparsanız hızı çok düşecektir ve verimi azalır.

UV ayarı yapmamışsınız ki sadece güç tüketimini kısmışsınız
Radeon Ayarları-Performans-Ayarlanıyor-EULA kabul edin sonrasında solda direkt CPU frekansı çıkacaktır oradaki tüm gelişmiş seçenekleri açın,orada voltajı 0.10 olarak seviye seviye düşürün mesela 1150 ise 1140 yapın. Hata verene kadar yapabilirsiniz sonrasında durun,eğer hala sıcaklıkları ve güç tüketimini beğenmediyseniz hızını düşürerek ek olara UV yapabilirsiniz. Sağdan da güç tüketimini ona göre ayarlayın. Direkt güç tüketimini -%35 yaparsanız hızı çok düşecektir ve verimi azalır.
1618071004455.png

Readon ayarlarım da bunlar. CPU ne alaka hocam? CPU ile ilgili bir ayar yapmam mı lazım ki. UV ayarları MSI afterburner ile de yapılıyor diye biliyorum.
konu hala güncel arkadaşlar.

Eki Görüntüle 967802

Readon ayarlarım da bunlar. CPU ne alaka hocam? CPU ile ilgili bir ayar yapmam mı lazım ki. UV ayarları MSI afterburner ile de yapılıyor diye biliyorum.
konu hala güncel arkadaşlar.
CPU değil ya core olacak yanlış yazmışım,manuele çekip dediklerimi uygulayın. UV ayarlarını MSI afterburnerla yapamazsınız çünkü UV ayarı bile yok voltaj sekmesi kapalı.

CPU değil ya core olacak yanlış yazmışım,manuele çekip dediklerimi uygulayın. UV ayarlarını MSI afterburnerla yapamazsınız çünkü UV ayarı bile yok voltaj sekmesi kapalı.
Voltaja da baktım. Güç tüketimi voltaj oluyor diye biliyorum. MSI afterburnerden yaptığım değişiklikler AMD radeon tarafında da değişiyor. İlk başta AMD radeon da 1000 mv civarı iken voltaj şimdi 850 le düştü msı afterburner ayarlarıyla. Sanırım bu mining ve uv ayarları konusunda herkesin farklı bir fikri var galiba :D

Voltaja da baktım. Güç tüketimi voltaj oluyor diye biliyorum. MSI afterburnerden yaptığım değişiklikler AMD radeon tarafında da değişiyor. İlk başta AMD radeon da 1000 mv civarı iken voltaj şimdi 850 le düştü msı afterburner ayarlarıyla. Sanırım bu mining ve uv ayarları konusunda herkesin farklı bir fikri var galiba :D
Güç tüketimi güç tüketimi oluyor,850'lere düşmesinin sebebi ise normalde olması gereken hızda çalışamaması. Siz istediğiniz gibi yapın karışmıyorum artık. Kendi doğru bildiğinizi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı