RX 5600XT Sistem DC yayını ile Sistem kasması

İşletim sistemi
Windows 10

Osman911P

Femtopat
Daha fazla  
DC yayını açınca daha net fark ettim bilgisayarda bir sorun var ama ne olduğunu çözemiyorum. Yayına biri girdiği anda Warzone FPS'im 40 45 arasına düşüyor. Valorant'ta dahi anlık takılmalar yaşıyorum FPS değeri düşmüyor fakat anlık olarak takılmayı hissedebiliyorum. Ekran kartından şüphelendim ama bilemiyorum RAM veya SSD ile ilgili olabilir mi? Çok kafamı kurcalıyor.
Sistemim:
ASUS TUF B450-PLUS
AMD Ryzen 5 3600X.
2X Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz RAM.
AMD Ryzen 5 3600X.
XFX AMD Radeon RX 5600 XT THICC III.
XPG 512 GB SSD.
Cooler Master Masterbox MB511 ARGB MCB-B511D-kgnB65-rga 650W USB 3.2 e-ATX mid-Tower Gaming.

Son düzenleyen: Moderatör:
DC yayını açınca daha net fark ettim bilgisayarda bir sorun var ama ne olduğunu çözemiyorum. Yayına biri girdiği anda Warzone FPS'im 40 45 arasına düşüyor. Valorant'ta dahi anlık takılmalar yaşıyorum FPS değeri düşmüyor fakat anlık olarak takılmayı hissedebiliyorum. Ekran kartından şüphelendim ama bilemiyorum RAM veya SSD ile ilgili olabilir mi? Çok kafamı kurcalıyor.
Sistemim:
ASUS TUF B450-PLUS
AMD Ryzen 5 3600X.
2X Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz RAM.
AMD Ryzen 5 3600X.
XFX AMD Radeon RX 5600 XT THICC III.
XPG 512 GB SSD.
Cooler Master Masterbox MB511 ARGB MCB-B511D-kgnB65-rga 650W USB 3.2 e-ATX mid-Tower Gaming.

Yayın kapalı iken kaç FPS alıyorsunuz?

Önceden yüksek ayarlarda OBS kaydı almışım 100 civarlarında sabitti ancak bu aralar çok dalgalı 100'ü de zor görüyor. Ayrıca FPS düşmese bile sağa sola dönerken ani kasma hissediyorum.

O sistemle OBS de kayıt alırken en aaz 150 görmesi lazım değil mi? Arkadaşım kayıt alırken R5 3600X RX 580 le 250 FPS alıyor değişik geldi biraz.

Bende de MSI 5600 XT var ama öyle bir sorunum yok sürücüler güncel mi?
Hocam ani fps dropları almaya başladığımda günceldi valorantta lolde dahi ani fps drop yiyodum. Discorddan yayın açınca özellikle fps yükselmiyodu warzone da. Bugün önceki sürümlere çektim sürücüleri ama onlarlada sonuç alamadım.

Önceden yüksek ayarlarda OBS kaydı almışım 100 civarlarında sabitti ancak bu aralar çok dalgalı 100'ü de zor görüyor. Ayrıca FPS düşmese bile sağa sola dönerken ani kasma hissediyorum.

Garantiye yollayın garantisi varsa hiç uğraşmayın bana göre bizim eski kartta ötle bir sorun vardı yolladık 15 gün beklettiler sağ olsunlar ama değdi.

Hocam ani FPS dropları almaya başladığımda günceldi Valorant'ta LoL'de dahi ani FPS düşmesi yiyordum. Discord'dan yayın açınca özellikle FPS yükselmiyordu Warzone da. Bugün önceki sürümlere çektim sürücüleri ama onlarla da sonuç alamadım.

Darboğaz desem imkansız olacak komik gelecek :D

Yeni konular

Geri
Yukarı