RX 5600XT sistemde FIFA 23 ara sahnelerde 10 FPS'e düşüyor

Son durum nedir? Bende de aynı ekran kartı var. Oyunu bir arkadaşım paylaşacak da eğer FPS sıkıntısı falan yoksa gamepad sipariş vereceğim.

Telli saç ayarını açınca ara sahneler kasıyor ama kapatınca düzeliyor ve gelen güncellemeler bu sorunu halen daha çözemedi.

Telli saç ayarını açınca ara sahneler kasıyor ama kapatınca düzeliyor ve gelen güncellemeler bu sorunu halen daha çözemedi.
Normal oynayışta sıkıntı var mı? Özellikle FUT oynayacağım sürekli de eski driver yüklemek gibi çözümler denediniz mi? Yani rahatsız etmiyorsa bende girişeceğim yoksa hiç uğraşmayım.

Bu arada hocam telli saç ayarı nedir tam olarak? Kapayınca açınca ne oluyor ilk defa duydum bu ayarı.

Başlıkta belirtiğim gibi FIFA 23 satın almıştım ancak EA Play sayesinde erken erişim elde ettim oyun oynanacak durumda değil oyun ayarları ne olursa olsun oyunda aldığım FPS hep aynı. Normal maç 100-120 FPS iken ara sahneler corner atışları gibi yerlerde FPS 10 kadar düşüyor özellikle oyunda telli saç diye bir ayar var o ayarı açınca FPS daha da oluyor. Kapatsam dahi 10 FPS aldığım yer artık 15-20 FPS alıyorum sanırım oyunda sorun var eğer bu sorunu yaşayanlar mesaj birakabilir mi? Çünkü kullandığım sistemden şupelenmeye başladım.

Not: FPS ne kadar yüksekte olsa sanki 60 FPS altında oynuyormuş gibi oluyor bir de oyun içi bulanık sanırım güncelleme beklemekten başka bir çaremiz yok gibi.

Kullandığım PC.
AMD Ryzen 5 5600.
16 GB RAM.
RX 5600XT.

Hocam görüntü modunu kenarsız pencere moduna alıp, dinamik çözünürlük ölçeği ve telli saç ayarını kapatmayı deneyin.

arkadaşlar en son 1 ay önce falan güncelleme gelmişti bende artık hiç bir sorun yok. full özellikler açık sadece dinamik kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı