RX 5600XT sistemde FIFA 23 ara sahnelerde 10 FPS'e düşüyor

rx 570 oyun içi 60 üstü fps alıyor doğru ulta ayarlarda. Ancak sen bunu UT modun da denedin mi? Medium ve üzeri ayarlarda menü geçemezsin 2 dk sonra açılıyor deneyin. Normal oyun ile UT modu çok farklı. Örnek united sahası liverpool sahasındaki kamera açısı kasım kasım kastırıyor oyunu.

RX 570 oyun içi 60 üstü FPS alıyor doğru ulta ayarlarda. Ancak sen bunu ut modun da denedin mi? Medium ve üzeri ayarlarda menü geçemezsin 2 dk sonra açılıyor deneyin. Normal oyun ile ut modu çok farklı. Örnek united sahası liverpool sahasındaki kamera açısı Kasım kasım kastırıyor oyunu.

Normal maçta zaten sorun yok FPS yüksek oyun akıcı ancak iş tekrarlara ve gol sevinçlere gelince 10 FPS kadar düşüyor onu geçtim telli saç ayarı kapatınca 10 FPS olan yer zar zor 20 FPS çıkıyor oyun ayarlarını en düşük alsam bahsettiğim yerlerdeki FPS değişmiyor ve halen daha EA bir tane güncelleme yayınlamadı oyuna sistemim Ryzen 5 5600 RX 5600XT.

Normal maçta zaten sorun yok FPS yüksek oyun akıcı ancak iş tekrarlara ve gol sevinçlere gelince 10 FPS kadar düşüyor onu geçtim telli saç ayarı kapatınca 10 FPS olan yer zar zor 20 FPS çıkıyor oyun ayarlarını en düşük alsam bahsettiğim yerlerdeki FPS değişmiyor ve halen daha EA bir tane güncelleme yayınlamadı oyuna sistemim Ryzen 5 5600 RX 5600XT.
PS5’den aşağı kalır bir sistemin de yok. EA konsollara biraz torpil geçmiş, saçmalamış bence. Ben olsam iade ederdim direkt, bütün oyunlar böyle gelse isyan çıkar.

EA yine körü körüne oyun alan fanları zortlattı. Vazgeçin bu EA ve Activision gibi kan emicilerden. Halen 1000 TL bayılıp kandırılıyor insanlar. BF 2042 yetmedi mi?

PS5'den aşağı kalır bir sistemin de yok. EA konsollara biraz torpil geçmiş, saçmalamış bence. Ben olsam iade ederdim direkt, bütün oyunlar böyle gelse isyan çıkar.

Oyunu iade ettim dün şu an EA Play var 4 saat hakkım kaldı oynamak için 23 Ekim'e EA Play aboneliğim bitecek o zamana kadar güncelleme ile toparlarsa oyun tekrar alırım yoksa da kalsın.

Evet 60 FPS'e kitlediğinde süper çalışıyor arkadaş hala RX 5600'ü savunuyor oyunu iade etmiş amaben sırf FIFA oynamak için alacağım diyorum FIFA için FIFA.
Hocam bendede rx570 var oyun içinden 60 fps kilitleyince donma lar yaşıyorum acaba bütün ayarlarınızı söyleyebilir misiniz yaptığınız freesync açık mı amd yazılımından herhangi bir ayar yaptınız mı vs.?

Bu kartı alacaktım ama senin yüzünden vazgeçtim.

Kart ile alakalı bir sorun yok ki birçok kart bu tarz sorunları bu oyunda yaşıyor RX 5600XT ozel bir şey değil internette iyice araştırmanı tavsiye ederim birçok test videolarına bak istersen birçok kartta aynı sorunları yaşanıyor.

Dün gelen 1GB güncelleme ile test ettip de oyunun akıcılığı arttı oynanış sırasında ara sahnelerde 10 FPS düşüler %80 azaldı 25-30 FPS oluyor artık maçta futbolcuların maça giriş ekranında ve oyuncular çok fazla yoğun oldugu yerlerde FPS 15-20 arası eskiden 5-10 FPS kadar düşüyordu birkaç güncelleme sonrası daha da toparlayacaktır.

Not: Oynanıştaki akıcılık arttı ara sahnelerde çoğunlukla artık 25-30 FPS arası sadece birkaç yerde 15 FPS kadar düşüyordu olsun eskiden 5-10 FPS düşmesinden iyidir birkaç patch ile daha da toparlayacaklardır kesin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı