RX 5600XT sistemde Forza Horizon grafik ayarları nasıl olmalı?

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam sistemim:
Sapphire Pulse RX 5600XT.
Ryzen 5 3600.
B450M S2H.
XPG SX8100 512 GB 3500/2400MB/s
Apache panther 16 GB (8x2) 3000MHz Dual Channel RAM.
Forza Horizon 4'ü aşağıda ki grafik ayarlarında ortalama 100 FPS civarı oynuyorum. Fakat YouTube da izlediğime göre benimle aynı ayardaki başka kişilerin FPS'i biraz daha yüksek. FPS yükseltmek değil aslında amacım asıl isteğim doğru grafik ayarlarını bulmak. Sizce grafik ayarlarım nasıl? Şu ayar gereksiz şunu düşür veya şu ayar olmazsa keyif alamazsın dediğiniz bir ayar varsa yazar mısınız? Sizce nasıl olmalı ayarlar? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (174).png
    Ekran Görüntüsü (174).png
    2,2 MB · Görüntüleme: 173
  • Ekran Görüntüsü (175).png
    Ekran Görüntüsü (175).png
    2,2 MB · Görüntüleme: 216
  • Ekran Görüntüsü (176).png
    Ekran Görüntüsü (176).png
    2,2 MB · Görüntüleme: 150
Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600.
B450M S2H.
Forza Horizon 4'ü aşağıda ki grafik ayarlarında ortalama 100 FPS civarı oynuyorum. Fakat YouTube da izlediğime göre benimle aynı ayardaki başka kişilerin FPS'i biraz daha yüksek. FPS yükseltmek değil aslında amacım asıl isteğim doğru grafik ayarlarını bulmak. Sizce grafik ayarlarım nasıl? Şu ayar gereksiz şunu düşür veya şu ayar olmazsa keyif alamazsın dediğiniz bir ayar varsa yazar mısınız? Sizce nasıl olmalı ayarlar? Teşekkürler.

RX 560'ım varken yüksek ayarlara çekip keyfime bakıyordum. RX 5600 XT ile bence Ultra ayarları açıp kendi isteğinize göre Motion blur açabilirsiniz ama Motion blur FPS düşürür. Yani tüm ayarları en yükseğe çekin sorun çıkmaz.

ÇDKY 2X yap, HOKY aç, gölge kalitesi ultra diğer herşey extreme ve kare hızı monitöre göre max yap.

V Sync açabilirisin sana kalmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600.
B450M S2H.
Hocam ben 5500xt ekran artıyla high ayarlarda oynuyorum, bir sorun olmuyor. Siz ultra ayarlarda rahatça oynayabilirsiniz.

ÇKKY 2X yap, HOKY aç, gölge kalitesi Ultra diğer her şey Extreme ve kare hızı monitöre göre Max yap.

V-Sync açabilirisin sana kalmış.

Hocam tam anlayamadım ÇKKY dediğiniz şey ÇDKY 8X olan mı? Monitörüm 144 Hz 60 da idi dinamik optimizasyonu kapatıp açılan(çeşitli) seçeneğine aldım doğru mudur? 144 diye bir seçenek yok çünkü.

Hocam maksimum grafik ayarlarında zaten 100 FPS alırsınız mesela MSAA kapatır iseniz FPS artar ama gerek yok sonuçta kasma falan yok ve siz şuan oyunun sunacağı tüm grafik kalitesini açmışsınız sorunsuz şekilde oynuyorsunuz, o videolarda blur falan kapalı MSAA falan kapalı bazı yerlerden kısıyorlar.

Geri
Yukarı