RX 570 4 GB CF vs RX570 8 GB

Kubihuylu

Decapat
Arkadaşlar bana acil yardım lazım. Biriyle tartışıyoruz bir saattir ama kabul ettiremedim. Neymiş ekran kartı RX570 Nitro+ 8 GB ve N11'de 2900TL'imiş. Bir kere o ekran kartı o kadar etmez diyom ve ütopya'dan 2000TL'ye buldum aynısını. Benimki de RX580 Nitro+ 4 GB ve ütopya'da 1900TL. Ama kabul ettiremiyorum onun ekran kartı daha iyiymiş. Günümüz oyunlarında 4 GB VRAM yeterli oluyor o yüzden benimki daha fakat ben kafa kafaya olduğunu söylüyorum yok diyor benimki daha iyi.
Şimdi sizce o ekran kartı 2900TL eder mi ve hangi ekran kartı daha iyi?
Bir tane daha sorum var;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakın bu videonun linki videoda CF yani crossfire yapılıyor. İki RX570 4 GB'ye karşılık karşılık bir tane GTX1070 8 GB kullanılıyor. Adam da bana diyor ki orada bir tane RX570 8 GB olsa aynı performansı verirdi yani RX570 8 GB'nin iki tane RX570 4 GB ve GTX1070 8 GB'den üstün oldunu söylüyor. Ben öyle olmadını kanıtlayamadim lütfen biri şu sorularımı cevaplasın da kanitliyayim adama.
İyi forumlar.

Ekleme yapıyorum videoda adama CF oldunu söyledim. O ise bana CF RX570'in RTX2070 hatta RTX2080'den daha iyi oldunu söyledi. Sizce de doğru mu daha mı iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar videoyu izleyin. Adam iyi derken bunu kastediyormuş. Burada iyi olmasının sebebi ekran çözünürlüğü ne kadar artarsa o kadar VRAM kullanılır. 16 GB VRAM olduğu için de daha iyi performans sağlamış. Adam bana iki tane RX570 8 GB'nin daha iyi oldunu söylüyormuş. Ama 1080P'de oynarsak yine RTX2060 Super ezer VRAM ihtiyacı daha düşük olduğu için. Yorum sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı