RX 570 8 GB in GTA 5'te 65 derece olması normal mi?

Daha fazla  
RX 570 8 GB ekran kartım var. Yazın 65 dereceye ulaşsa, sorun etmem ama kışın 65 derece hatta 67 dereceye kadar çıkıyor. Kartımda problem var mı yoksa normal mi?
Kasamın ön kısmı cam değil sadece toz filtresi diyebileceğim bir yapı var, işlemcimin ısındığını hiç görmedim.
-Ortalama 62-63 derecede oynuyorum.
-Ekran kartı fan hızı 2215RPM.
-Adana'da yaşıyorum şu an Adana 11 derece ama odam 25 derece falandır.
-Kasam: Power Boost P3305b.
-İşlemcim: AMD Ryzen 5 3400G.
-Ayarlar Very high.
Eğer saçmaladıgım bir şey olduysa kusura bakmayın, cevaplarınıza şimdiden teşekkür ediyorum.
Ve son olarak ekran kartımın değerleri normalse satmayı düşünüyorum. Fiyat olarak kaç TL eder 10 ay daha garantisi var.

Kasanın camını çıkartınca ortalama 55-56 derece.
İşlemci sıcaklığım 43 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha doğru yorum yapmamız için ekran kartınızın marka modelini belirtir misiniz?
Örnek vermek gerekirse MSI Armor modeli çok ısınırken ASUS ROG olan model o modele göre daha az ısındığı için yorum yapmamız için model belirtmeniz iyi olacaktır.
Bir de satmak isterseniz çok güzel fiyatlardan satılıyor, modele göre değişir fiyat.

Ek olarak 65 derece tehlikeli bir sıcaklık değildir.

Gayet normal dereceler, 80'i geçerse (yine bir şey olmaz ama), dert edebilirsin. O da zaten ufak bir unvervolt ile çözülebilir.

RX 570 8 GB ekran kartım var. Yazın 65 dereceye ulaşsa, sorun etmem ama kışın 65 derece hatta 67 dereceye kadar çıkıyor. Kartımda problem var mı yoksa normal mi?
Kasamın ön kısmı cam değil sadece toz filtresi diyebileceğim bir yapı var, işlemcimin ısındığını hiç görmedim.
-Ortalama 62-63 derecede oynuyorum.
-Ekran kartı fan hızı 2215RPM.
-Adana'da yaşıyorum şu an Adana 11 derece ama odam 25 derece falandır.
-Kasam: Power Boost P3305b.
-İşlemcim: AMD Ryzen 5 3400G.
-Ayarlar Very high.
Eğer saçmaladıgım bir şey olduysa kusura bakmayın, cevaplarınıza şimdiden teşekkür ediyorum.
Ve son olarak ekran kartımın değerleri normalse satmayı düşünüyorum. Fiyat olarak kaç TL eder 10 ay daha garantisi var.

Kasanın camını çıkartınca ortalama 55-56 derece.
İşlemci sıcaklığım 43 derece.
Hocam gayet güzel değerler endişe etmenize gerek yok bu aşamada.

Daha doğru yorum yapmamız için ekran kartınızın marka modelini belirtir misiniz?
Örnek vermek gerekirse MSI Armor modeli çok ısınırken ASUS ROG olan model o modele göre daha az ısındığı için yorum yapmamız için model belirtmeniz iyi olacaktır.
Bir de satmak isterseniz çok güzel fiyatlardan satılıyor, modele göre değişir fiyat.

Afox marka.
İlan:

Hocam gayet güzel değerler endişe etmenize gerek yok bu aşamada.

Gayet normal dereceler, 80'i geçerse (yine bir şey olmaz ama), dert edebilirsin. O da zaten ufak bir unvervolt ile çözülebilir.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
İnsanlar bu tarz konularda neden paronoya yapıyor anlamıyorum, bahsedilen sıcaklıklar mantıken de akla yatan normal sıcaklıklar, ki deseniz bana 80 derece görüyor. Yine olabilir derim, yük altında neden olmayasın.

Cahillik hocam kusura bakmayın.
Estağfirullah hocam GTA V eski olsada güçlü bir oyun yine de, her sistemi GTA V açar mı diye sorguladığımız zaman çok oldu, hala daha gırgırına GTA V açar mı dediğimiz oluyor sistemlere. Ama cidden yük bindirir karta. Değerler normaldir soru sormaktan asla çekinmeyin. Bahsettiğimiz değerlerin üstü bi tık sıkıntılı performansınızı etkiler ama 65 derece resmen buzdolabı hissiyatı verecektir benim görüşümce.

Yeni konular

Geri
Yukarı