RX 570 Alternatifleri Nelerdir?

Konu sahibi RX 570 ayarında kart önerisi istemiş. Yanlış bilgilendirmeyin.
Konuya gelirsek, RX 570'in muadili ikinci el RX 580 4 GB olabilir.
Adam daha uygun fiyatlı diyor sen çıkmışsın RX 580 diyorsun.

Eğer RX 570 almak yerine daha düşük alırsanız ileride yine yükseltmek zorunda kalacaksınız yapmışken bir seferde halledin bence. İmkansız diyorsanız şuan alabileceğiniz tek kart RX 560 hem fiyat olarak( 570 ile arasında oyuna göre değişkenlik gösterdiği için 20-40-50 FPS olarak fark var) hem performans olarak en iyi seçenek RX 570'in ardından. 2. el alırsınız ucuza kapatırsınız fakat 2. el RX 580 4GB alabilirsiniz 3. seçenek.

Arkadaşlar şimdi internet kafe için gidip bu adama RX 580 ve türevini önermeyin. Bu adam bu kartların parasını çıkarmak için baya uzun süre çalışmak zorunda kalır. 750 ti tam internet kafelik ekran kartıdır bana göre alın. PUBG vs. yeni çıkan oyunları orta-düşük ayarda rahatlıkla oynatır.

Yanlış Bilgilendirme
RX 570 kart tam anlamıyla dengi GTX 1060'tır. Maliyetten düşsün RX 570 performansını versin dersen de öylede bir dünya ne yazık ki yok. 2017'de alınan 1050 Ti'li makineler şu an oyunlarda can çekişiyor. Hadi 1 yıl daha RAM falan takviyesiyle gider. Senin şu an yapman gereken 25-35 makine değilde ilk etap olarak 10-15 makineni yenilemen. Yoksa günü kurtarmış olur, geleceğe borçlanırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hah ben de bunu anlatıyorum işte. Ondan 750 ti önerdim.
Mesela 10-15 masanın ücretini çoğaltırsın o masalara yeni ekran kartı takarak diğerlerine göre o şekilde olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 960 alsın bence GTX 750 Ti alıp low ayarlarda oynayacağına. arada 100 TL fark var oldukça mantıklı olur. Aliexpress den toplu alır. Ancak yüksek miktarda vergi ödemek zorunda kalırsın.

RX 570 fiyat segmentinde benzersiz bir karttır kendisinden 200-300 lira pahalı 1050 Ti dan bile oldukça üstündür. O fiyat segmentinde kaliteli hizmet vermek istiyorsanız bakşa tercihiniz yok. İnternet cafe için alacaksanız kesinlikle çift fanlı çözümü tercih edin tek fanlı hem bir tık daha az performanslı hemde daha çok ısınıyor yaz aylarında büyük sıkıntı çekersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı