RX 570 Assassin's Creed Odyssey oynatır mı?

yilmaz787

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sistemim şu şekilde;

Intel Core i3 10100 3.6GHz
MSI RX 570 8 GB.
8 GB RAM.
240 GB SSD.

Assassin's Creed Origins'te bu sistemle düşük ayarlarda da 30-40 FPS alıyordum, yüksek ayarlarda da 30-40 FPS alıyordum. Galiba optimizasyon sorunuydu. AC Odyssey de 60 FPS alabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar. Sistemim şu şekilde;

Intel Core i3 10100 3.6GHz
MSI RX 570 8 GB.
8 GB RAM.
240 GB SSD.

Assassin's Creed Origins'te bu sistemle düşük ayarlarda da 30-40 FPS alıyordum, yüksek ayarlarda da 30-40 FPS alıyordum. Galiba optimizasyon sorunuydu. AC Odyssey de 60 FPS alabilir miyim?
Aynı FPS lerde oynarsınız zaten yeterli 30-40 FPS. Bende GTX 680 var. 30-40 FPS veriyor. Denizde filan 60 oluyor.

Bu videodakinden yaklaşık 8 FPS falan düşük alırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı FPS lerde oynarsınız zaten yeterli 30-40 FPS. Bende GTX 680 var. 30-40 FPS veriyor. Denizde filan 60 oluyor.
30-40 FPS yeterli de benim sistemde 30-40 FPS aşırı kasıyor sebebini anlamış değilim. Normalde 40 FPS in az da olsa akıcı olması lazım.
Bu videodakinden yaklaşık 8 FPS falan düşük alırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Medium da 60 FPS oynasam yeterli bana. İndiriyorum şu an sonucu yazarım.

30-40 FPS yeterli de benim sistemde 30-40 FPS aşırı kasıyor sebebini anlamış değilim. Normalde 40 FPS in az da olsa akıcı olması lazım.

Medium da 60 FPS oynasam yeterli bana. İndiriyorum şu an sonucu yazarım.
Evet normalde 30 FPS üstü akıcı olması lazım başka bir sıkıntı olabilir mi acaba?

Evet normalde 30 FPS üstü akıcı olması lazım başka bir sık
Bilmiyorum ya benim sistem aldığından beri böyle fps 60 tan düşünce akıcılık gidiyor. 144 Hz monitör kullanıyorum ondan olabilir mi acaba?
Eğer vsync açık oynuyorsan ve yenileme hızın 60 hz ise oyundaki fps değerin 59 olsa dahi anlık teklemeyi hissedersin. Bende de öyle. Ayrıca cidden akıcı bir oyun deneyimi istiyorsan 60' altına düşmemen gerekiyor. 30 50 fps arası oynarken gözlerim kör oluyor adeta. Yalnız monitör hz destekliyorsa 50 hz yapıp vsync açarak sabit 50 fps de oynarsan da yine akıcı olur 60 ve üstü kadar olmasada.

Eğer vsync açık oynuyorsan ve yenileme hızın 60 hz ise oyundaki fps değerin 59 olsa dahi anlık teklemeyi hissedersin. Bende de öyle. Ayrıca cidden akıcı bir oyun deneyimi istiyorsan 60' altına düşmemen gerekiyor. 30 50 fps arası oynarken gözlerim kör oluyor adeta. Yalnız monitör hz destekliyorsa 50 hz yapıp vsync açarak sabit 50 fps de oynarsan da yine akıcı olur 60 ve üstü kadar olmasada.
Yenileme hızım 144 Hz ve vsync falan kapalı oynuyorum. Dediğini deneyeceğim 50 Hz ye alıp vsync açmayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı