RX 570 Battlefield 1 Yetersiz Performans

kade

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle kolay gelsin. PC donanımı vb. şeyler ile alakalı pek bir bilgim bulunmamakta. Bu yüzden bu konuyu açmış bulunuyorum. Sorun şu ki; Battlefield 1'de bilgisayarımdan yeterli performans alamıyorum. Orta ayarlarda 20 - 50 arası FPS değerlerine sahibim. Diğer hiçbir oyunda bu tarz FPS değerleri almıyorum. Sorunun sistemimden kaynaklı olduğunu düşünmesem de, sistemim şu şekilde;
Ekran kartım: Radeon RX 570
İşlemcim: AMD Ryzen 3 2300x 3,5 GHz
RAM: 16 GB
Bu arada, GPU ve CPU kullanımı %100 - %90 arası gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-24_141729.png
    resim_2020-11-24_141729.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 98
Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef işlemci kaynaklı performans sorununuz. 4C/4T olmasından dolayı BF 1 gibi oyunlarda özellikle online tarafında yetersiz kalıyor.

Aslında güçlü bir 4C/4T olsa bir nebze idare ediyor kendim 6600K ile 4.4 GHz hızında 90-110 FPS alıyordum BF1 oyununda. Zaten minimum 6600K öneriyor oyun yanlış hatırlamıyorsam. Fakat arkadaşın kullandığı 4/4 ile benim eski 6600K arasında ciddi performans ve mimari farkı var. Kısacası darboğaz söz konusu.

Şu an Radeon Ayarları'nı kurcalarken ekran kartımın minimum standardı karşıladığı yönünde bir uyarıya rastladım.
Ayarları low'a çekip dener misin bi o zaman. Ama dediğimiz gibi online oyunda işlemciyide kastırıyor baya büyük bir oyun sonuçta. Önceki bilgisayarımda Ryzen 5 2600 Gtx1660 Super vardı darboğaz yapmıyordu 100 fpslerde online'da oynuyordum. Technopat'ın dediği botlenecker mı darboğaz testi vardı oradan kontrol edebilirsin hangi işlemci hangi ekran kartıyla iyi performans veriyor diye.

Kardeşim daha ne istiyorsun ekran kartı giriş seviyesi işlemci yetersiz keşke 16 GB RAM yapacağına 8 GB yapıp işlemciyi güçlendirseydin.
8 GB'ın günümüz oyunlarında düşük performans verdiğini görmüştüm arkadaşın bilgisayarında. Onun sistemi de bana yakın bir sistem idi. Dolayısıyla ben de 16'ya yükselttim Ram'i.

Yeni konular

Geri
Yukarı