RX 570 Battlefield 1 Yetersiz Performans

kade

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle kolay gelsin. PC donanımı vb. şeyler ile alakalı pek bir bilgim bulunmamakta. Bu yüzden bu konuyu açmış bulunuyorum. Sorun şu ki; Battlefield 1'de bilgisayarımdan yeterli performans alamıyorum. Orta ayarlarda 20 - 50 arası FPS değerlerine sahibim. Diğer hiçbir oyunda bu tarz FPS değerleri almıyorum. Sorunun sistemimden kaynaklı olduğunu düşünmesem de, sistemim şu şekilde;
Ekran kartım: Radeon RX 570
İşlemcim: AMD Ryzen 3 2300x 3,5 GHz
RAM: 16 GB
Bu arada, GPU ve CPU kullanımı %100 - %90 arası gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-24_141729.png
    resim_2020-11-24_141729.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 98
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun işlemci kaynaklı. Çünkü işlemci 4c/4t hele ki BF1'de 64 kişilik sunuculara giriyorsan yapabileceğin bir şey yok. Grafik ve çözünürlükleri kısmaya çalış arka plan da açık programlar varsa kapa eğer ki bunlar işe yaramaz ise tek çare işlemciyi değiştirmek.

Öncelikle kolay gelsin. PC donanımı vb. şeyler ile alakalı pek bir bilgim bulunmamakta. Bu yüzden bu konuyu açmış bulunuyorum. Sorun şu ki; Battlefield 1'de bilgisayarımdan yeterli performans alamıyorum. Orta ayarlarda 20 - 50 arası FPS değerlerine sahibim. Diğer hiçbir oyunda bu tarz FPS değerleri almıyorum. Sorunun sistemimden kaynaklı olduğunu düşünmesem de, sistemim şu şekilde;
Ekran kartım: Radeon RX 570.
İşlemcim: AMD Ryzen 3 2300X 3, 5 GHz.
RAM: 16 GB.
Bu arada, GPU ve CPU kullanımı %100 - %90 arası gidip geliyor.

Doğrudur. Bilgi olmayınca kazıklanması kolay oluyor maalesef.

Üzülmeyin bu saatten sonra, elinizdeki işlemciyi satar, üzerine ekleyip daha iyisini alırsınız. Piyasada Ryzen işlemciden bol ne var artık elbet uygun fiyatlı bir model bulunur. Bir 2700X veya 3600 alabilirseniz çok temiz BF1 oynatır. 2600/2600X/3100 yine iş görür eğer bütçe yetişmiyorsa.

Tabi anakartınız önemli, anakartınıza güvenmiyorsanız 2700X almamak iyi olabilir, malum biraz güç tüketimi yüksek bir işlemcidir kendisi.

Üzülmeyin bu saatten sonra, elinizdeki işlemciyi satar, üzerine ekleyip daha iyisini alırsınız. Piyasada Ryzen işlemciden bol ne var artık elbet uygun fiyatlı bir model bulunur. Bir 2700X veya 3600 alabilirseniz çok temiz BF1 oynatır. 2600/2600X/3100 yine iş görür eğer bütçe yetişmiyorsa.

Tabi anakartınız önemli, anakartınıza güvenmiyorsanız 2700X almamak iyi olabilir, malum biraz güç tüketimi yüksek bir işlemcidir kendisi.
Anakart mevzusunu da başka bir konu açıp tartışırız artık. Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum bu arada. Kolay gelsin. 🙂
Kazıklanmışsın maalesef.
Hortlatayım dedim, şimdi 6 bine bulsak şükredeceğiz. =)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı