RX 570 "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon Wattman Ayarları geri yüklendi" hatası

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar,

Ekran kartını temizlemek için söktüm herhangi bir hasar vermedim oldukça nazik davrandım karta. Temizlerken fön makinesinin soğuk tarafını kullandım ve uzaktan kısa bir süre tuttum. Fanları temizlemek için kulak çubuğu kullandım.

Oyunlara girip biraz oynadıktan sonra sistemim bu hatayı veriyor. Undervolt'ta denedim kendi varsayılan ayarlarını da denedim herhangi bir çözüm yoluna ulaşamadım. Ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden cevap verenlere teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merak etmeyin kartınızda bir problem yoktur.
RX560 ile bende bu sorunu bazen yaşıyorum. Sürücüden dolayı oluyor kısaca bizlik bir durum değil. Özellikle ağır bir oyunda 2/3 saat oynadıktan sonra bu şekilde oluyor. Güncelleme ile düzeltilmesini bekleyeceğiz.

Hocam merak etmeyin kartınızda bir problem yoktur.
RX560 ile bende bu sorunu bazen yaşıyorum. Sürücüden dolayı oluyor kısaca bizlik bir durum değil. Özellikle ağır bir oyunda 2/3 saat oynadıktan sonra bu şekilde oluyor. Güncelleme ile düzeltilmesini bekleyeceğiz.
Hocam hiç bir sorun yoktu ama temizledikten sonra sorun almaya başladım.

Hocam hiçbir sorun yoktu ama temizledikten sonra sorun almaya başladım.

Hocam ben artık kabullendim bu sorunu araştırırsanız eğer yüzlerce insan bu sorunu yaşıyor. Herkesin ekran kartında bir problem olur mantıken. Ama siz temizlikten sonra oldu demişsiniz o biraz ilginç olmuş. Kart kaç aylık bu arada.

Hocam ben artık kabullendim bu sorunu araştırırsanız eğer yüzlerce insan bu sorunu yaşıyor. Herkesin ekran kartında bir problem olur mantıken. Ama siz temizlikten sonra oldu demişsiniz o biraz ilginç olmuş. Kart kaç aylık bu arada.
1. Yılını doldurdu. İlk temizleyip PC'ye bağladıktan sonra görüntü alamadım. Sonra yeniden başlattığımda bu sefer görüntü geldi Watmann ayarlarının sıfırlandığını belirtti Radeon. Daha sonrasında bu problemler oluştu dediğim gibi. GittiGidiyor üzerinden almıştım kullanıcı ismimi unuttuğumdan giremiyorum da ne yapacağım hiç bilmiyorum servise vereceğim en kötü. Satıcıya mesaj yolladım bilgilerimi verip belki kullanıcı ismimi söyler.
Bazen sürücülerden, bazen de ramlerden dolayı bu hatayı verebiliyor. Ramlerin çalışma frekansında değişiklik yaptınız mı? Veya ramleri de söktünüz mü temizlik sırasında?
Hayır yalnızca ekran kartını söktüm.

1. Yılını doldurdu. İlk temizleyip PC'ye bağladıktan sonra görüntü alamadım. Sonra yeniden başlattığımda bu sefer görüntü geldi WattMan ayarlarının sıfırlandığını belirtti Radeon. Daha sonrasında bu problemler oluştu dediğim gibi. GittiGidiyor üzerinden almıştım kullanıcı ismimi unuttuğumdan giremiyorum da ne yapacağım hiç bilmiyorum servise vereceğim en kötü. Satıcıya mesaj yolladım bilgilerimi verip belki kullanıcı ismimi söyler.

Hayır yalnızca ekran kartını söktüm.

Hocam öncelikle sakin olun garantilik bir durum söz konusu değil.

Ekran kartını sökerken gücü kesip sistemde bulunan statik elektriği boşalttınız mı? Yapmadıysanız gücü kesin ve açma tuşuna birkaç kez basın. Düşük ihtimal de olsa faydası olabilir. Temizlik sırasında da pinleri saf alkol veya silgi ile temizleyin. Dediğim şekilde ekran kartını çıkarıp kasadaki pinlerin olduğu kısma da hava tutup temizleyin. İşi garantiye almak için mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp yeni sürücü kurulumu gerçekleştirin. Söylediklerinize göre denenecek çok fazla bir şey de yok gibi.

Ekran kartını sökerken gücü kesip sistemde bulunan statik elektriği boşalttınız mı? Yapmadıysanız gücü kesin ve açma tuşuna birkaç kez basın. Düşük ihtimal de olsa faydası olabilir. Temizlik sırasında da pinleri saf alkol veya silgi ile temizleyin. Dediğim şekilde ekran kartını çıkarıp kasadaki pinlerin olduğu kısma da hava tutup temizleyin. İşi garantiye almak için mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp yeni sürücü kurulumu gerçekleştirin. Söylediklerinize göre denenecek çok fazla bir şey de yok gibi.
Evet çok kez denedim ilk yöntemi. Şimdi DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar deneyeceğim. Sizlere sonucu paylaşırım birazdan.
Hocam öncelikle sakin olun garantilik bir durum söz konusu değil.

Tam da RDR2 oynamaya başlayacaktım olan şeye bak.

Geri
Yukarı