RX 570 "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon Wattman Ayarları geri yüklendi" hatası

Bekliyorum sonucu.
Hocam fark ettiğim kadarıyla sadece RDR2'de çöküyor. GTA 5 ve Control'ü 10 dakika boyunca oynadım hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Sanırım korsan olmasıyla alakalı fix dosyasıyla düzeltebileceğim gibi görünüyor. Çöktüğünden dolayı Radeon ekran kartında sorun varmış gibi algılıyor sanırsam. 🤭

Son düzenleme:
Hocam fark ettiğim kadarıyla sadece RDR2'de çöküyor oyun. GTA 5 ve Control'ü 10 dakika boyunca oynadım hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Sanırım korsan olmasıyla alakalı fix dosyasıyla düzeltebileceğim gibi görünüyor. Çöktüğünden dolayı Radeon ekran kartında sorun varmış gibi algılıyor sanırsam. 🤭
☺️ Sevindim hocam umarım sorun yaşamazsınız birdaha.Şimdi gelir korsana destek yok diyenler aman dikkat 🤣.

Aynı sorunu bende defalarca yaşadım. Sürücüyü silip tekrar yüklediğimde belli süre ortaya çıkmıyor ama üstünden 1-2 hafta geçince tekrar başlıyor. Sorun çok fazla kişide var. Umarım yeni bir sürücü güncellemesi ile çözerler.
Ben servise verdim kartımı hocam. Sürücü ayrı PC'ye ilk elektrik verdiğimde bazen görüntü dahi alamıyordum resetlemek zorunda kalıyordum. Anlamsız şekiller çıkıyordu ekranın bazı noktalarında kırmızı ve yeşil renklerde arkasında da siyah bir kare oluşuyor gibiydi. Nasıl anlatacağımı bilemedim ama anlarsınız umarım.

Arkadaşlar sorunu bir video sayesinde çözmeyi başardım. Yaptığım işlem: Denetim Masası --> Donanım Ve Ses --> Güç seçenekleri ardından solda "Güç düğmelerinin ne yapacaklarını seçin" seçeneğine tıkladım. Orada "Hızlı başlatmayı seç" seçeneğini kapattım ve yeniden başlattım. Bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra sorun gitti. Sorunu daha yeni 30dk önce çözdüm, eğer bir sorun çıkarsa belirtirim.

Arkadaşlar sorunu bir video sayesinde çözmeyi başardım. Yaptığım işlem: Denetim Masası --> donanım ve ses --> güç seçenekleri ardından solda "güç düğmelerinin ne yapacaklarını seçin" seçeneğine tıkladım. Orada "hızlı başlatmayı seç" seçeneğini kapattım ve yeniden başlattım. Bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra sorun gitti. Sorunu daha yeni 30dk önce çözdüm, eğer bir sorun çıkarsa belirtirim.

Bende bir deneyeyim bakalım.
Teşekkürler.
@Emre Ersönmez 7/8 dakikadır bir sorun olmadı bakalım akşama kadar ne olacak.
Buraya gelip yazarım. 😊

Son düzenleme:
Evet çok kez denedim ilk yöntemi. Şimdi DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar deneyeceğim. Sizlere sonucu paylaşırım birazdan.

Tam da RDR2 oynamaya başlayacaktım olan şeye bak.

Hocam sonuç nedir ona göre bende driverı kökten DDU ile silmeyi düşünüyorum. Normal olarak birkaç kere kaldırdım ama kısa süre içerisinde tekrarladı aynı hatayı. Daha oyuna girerken ekran gidiyor ve bilgisayar sadece açık kalıyor çalışmıyor da ve bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapattıktan sonra kendisini tekrar açıyor açmaması gerekirken, güç kablosunu söküp kapatma tuşuna birkaç kez basıp tekrar takıyorum ama yine tekrarlıyor acil çözüm lazım.

Hocam overclock ayarlarını ince yapın. Kart 77 dereceyi geçerse WattMan verir. 77 dereceyi geçirmeyecek şekilde ayar yapmanız gerek.

Hocam sonuç nedir ona göre bende driverı kökten DDU ile silmeyi düşünüyorum. Normal olarak birkaç kere kaldırdım ama kısa süre içerisinde tekrarladı aynı hatayı. Daha oyuna girerken ekran gidiyor ve bilgisayar sadece açık kalıyor çalışmıyor da ve bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapattıktan sonra kendisini tekrar açıyor açmaması gerekirken, güç kablosunu söküp kapatma tuşuna birkaç kez basıp tekrar takıyorum ama yine tekrarlıyor acil çözüm lazım.
Kart çöp oldu. RX 6500 XT alacağım. Sanırım VRAM'lerle ilgili sıkıntısı vardı.
Hocam overclock ayarlarını ince yapın. Kart 77 dereceyi geçerse WattMan verir. 77 dereceyi geçirmeyecek şekilde ayar yapmanız gerek.
Kartımı 65 dereceyi geçmeyecek şekilde kullanıyordum kendi U.V ayarlarımla. Sorunun sebebi sıcaklık değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı