RX 570 BIOS'a mod nasıl atılır?

The Theseus

Hectopat
Yer
Nevşehir
Merhaba arkadaşlar aklıma takılan bir şeyi paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
Msi Armor serisi bir kart var elimde dış görünüşü şu şekilde https://www.techpowerup.com/gpu-specs/msi-rx-570-armor-oc.b4504 Bellekler de Hynix'miş. Şimdi modlamayla ilgili birkaç video izledim ama birkaç detayı netleştirmem gerekiyor.

1. Şu linklerdekilerden hangisini indirmeliyim?
1 https://www.techpowerup.com/vgabios/191539/msi-rx570-4096-170323
2 https://www.techpowerup.com/vgabios/193248/msi-rx570-4096-170412
3 https://www.techpowerup.com/vgabios/198234/msi-rx570-4096-171109 (Samsung'muş bu zaten)

2. Modlama yaptım diyelim, Windows 10'da kullanabilirim sanırım, mining çalışırken günlük işlerimde kullanmam sıkıntı yaratır mı?

3. Yine modlamadan sonra CS:GO gibi bir oyunu oynayabilir miyim?

4. Modlu BIOS - Orijinal BIOS arasında aynı işlemleri yaparak geçiş yapabilir miyim? Yani sıkıntı yaşatacak bir şey değildir değil mi?

5. Şu video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
eski ama işimi görür mü?

Aynı kart benim de elimde mevcut Elphida VRAM'lere sahibim.
Benim ki mining yaparken internet sayfalarında bile gezerken zorlanıyor, ekran da takılmalar oluyor.
Ben BIOS Mod kurmadım, çünkü Mod dosyası Grafik kartının çekeceği Watt değerini değiştirerek, mining elverişli hale getiriyor. Oyunlarda ise bu gücü hem VRAM hem de GPU gitmesi gerekiyor, yani oyun oynarken VRAM arızası ya da soğuk Lehime Düşme sorunları da gösterecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Günlük işler için kullanabilirsiniz fakat oyun oynamak kazım hızını düşürür. Bios değiştirebilirsiniz ama sürekli değişim pek sağlıklı olmaz. Ayrıca anlamadım modlu biosu hazır mı indirmek istiyorsunuz?

Aynı kart benim de elimde mevcut Elphida VRAM'lere sahibim.
Benim ki mining yaparken internet sayfalarında bile gezerken zorlanıyor, ekran da takılmalar oluyor.
Ben BIOS Mod kurmadım, çünkü Mod dosyası Grafik kartının çekeceği Watt değerini değiştirerek, mining elverişli hale getiriyor. Oyunlarda ise bu gücü hem VRAM hem de GPU gitmesi gerekiyor, yani oyun oynarken VRAM arızası ya da soğuk Lehime Düşme sorunları da gösterecektir.
Bendeki kart zaten orijinal olarak 120W güç çekiyor hocam yani ben RVN kazarken +28 power yapmak zorunda kalıyorum ki 13MH alabileyim. Aslında oyun da oynuyorum ama aradaki 1-1.5 MH'yi alıp hem de 30W güçten tasarruf etmek işime gelirdi. Biraz teferruatlı mı sanki?
Günlük işler için kullanabilirsiniz fakat oyun oynamak kazım hızını düşürür. Bios değiştirebilirsiniz ama sürekli değişim pek sağlıklı olmaz.
Bunlar tamam hocam.
Ayrıca anlamadım modlu biosu hazır mı indirmek istiyorsunuz?
Bununla ilgili pek bilgim yok aslında. Bunu bilmeyen birine anlatır gibi anlatır mısınız rica etsem :)

Aynı derdi çekiyoruz desene.
10 Mh/s RVN kazıyorum, Mod atsam belki o değerlere çıkacağım lâkin her karta Mod dosyası uyumlu olmuyor.
VRAM markaları da çok önemli.
Mod lanmış karta, oyun oynadığında ileri zamanlarda, attığım videodaki gibi sorunlar oluşuyor maalesef.

Aynı derdi çekiyoruz desene.
10 Mh/s RVN kazıyorum, Mod atsam belki o değerlere çıkacağım lâkin her karta Mod dosyası uyumlu olmuyor.
VRAM markaları da çok önemli.
Mod lanmış karta, oyun oynadığında ileri zamanlarda, attığım videodaki gibi sorunlar oluşuyor maalesef.
Bakayım hocam biraz daha olmazsa.

Geri
Yukarı