RX 570 Boşta 58 derece

Yer
İstanbul Silivri Selimpaşa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M GAMİNG
AMD RADEON RX570 MSİ GAMİNG X
İNTEL CORE İ5 6402P
CORSAİR VEGEANCE 2X8 3200 MHZ
AFOX 240 GB SSD
BARRACUDA 500 GB HDD
Arkadaşlar MSI RX 570 Gaming X 4 GB mode ekran kartım var. Boştayken 58 derece fanlar dönmüyor voltaj -10 da sorun mu var? PC'yi açtığımda dahil böyle oda sıcaklığından olabilir mi? Üstelik bugün PUBG'de fanlar 64'te dönerken ve voltaj kapalıyken 80 derece oldu. Witcher da falan voltaj ve otomatik fan ile 65 C Max.

60-65 dereceler normal.
Özellikle yük altına ve fanlar tam çalışıyorken gayet iyi bir değer.

85 derece biraz yüksek ama ne kadar süre 85te kaldı önemli bir faktör.

Anında fanlar sıcaklığı 70-60 seviyesine indirdiyse; sıkıntı yaratmaz.

Ne kadar süre sürdü bu değer ? 80-85 ?

Boşta 58 derece olması pek normal değil bence. Yaz aylarında olsak belki normal sayılabilir ama kış ayındayız. Kasanızın hava akışı yeterli olmayabilir, karta temizlik gerekiyor olabilir, termal macun değişimi gerekiyor olabilir.

Bazen 144Hz monitörlerden kaynaklı olabiliyor. RX 590 kullanıyordum. İlk başta 60Hz monitör kullandım bir süre. 40 derecelerde dolaşıyordu boşta. 144Hz monitöre geçtiğim zaman boşta 50 51 olmaya başlamıştı.

1 tane 165 Hz 1 tanede 60 Hz monitör kullandığım için olma ihtamali var mı ve PC'yi her açtığımda 55 60 C arası ev sıcak sanırım o yüzden kasamın hava akışı sorunlu olabilir kasanın fanları tam dönmüyor zaten 10 dk falan gibi bir sürede 80 derece kaldı
10 dk kadar abartmayım diyebilirim
60-65 dereceler normal.
Özellikle yük altına ve fanlar tam çalışıyorken gayet iyi bir değer.

85 derece biraz yüksek ama ne kadar süre 85'te kaldı önemli bir faktör.

Anında fanlar sıcaklığı 70-60 seviyesine indirdiyse; sıkıntı yaratmaz.

Ne kadar süre sürdü bu değer? 80-85?

Hocam 10 dk veya daha az bir süre 80 derecede kaldı voltajı -10'a çektiğim gibi 70 derecelere indirdi fanlar tam çalışmıyordu otomatik fanları

Arkadaşlar MSI RX 570 Gaming X 4 GB mode ekran kartım var. Boştayken 58 derece fanlar dönmüyor voltaj -10 da sorun mu var? PC'yi açtığımda dahil böyle oda sıcaklığından olabilir mi? Üstelik bugün PUBG'de fanlar 64'te dönerken ve voltaj kapalıyken 80 derece oldu. Witcher da falan voltaj ve otomatik fan ile 65 C Max.

Sıcaklık değerleriniz bana fazla geldi. Bende Armor olan modeli vardı. 144Hz 1080P'de boşta 50 derecede çalışmakta idi. Üstelik voltaj ve fanlar 0 da idi.

Şunları öneririm;
1) bilgisayarın bulunduğu oda sıcak ve tozlu olabilir, havalandırmalısınız.
2) kasa içersine yeterli hava yahut doğru hava akışı gelmiyor olabilir. Sıcak hava her zaman yukarıya doğru uçar, kasanın üst tarafına mümkün ise 1-2 adet, sıcak havayı dışarıya yani içeriden yukarıya tahliye edecek şekilde görevini görmesi için fan taktırabilirsiniz.
3) kasanız masa altında kapalı alanda ise, masa üzerine yerleştirmenizde fayda olacaktır. Böylelikle daha rahat nefes alacaktır.
4) kasa içerisinde birikmiş toz varsa kompresör vasıtayla temizlemelisiniz.
5) sorun çözülmüyor ise bence kuvvetle ihtimal arka planda ekran kartınızı kullanan bir şey olabilir, format atıp akabinde ekran kartınızı macunlatırsanız sorun bence çözülebilir.

1 tane 165 Hz 1 tanede 60 Hz monitör kullandığım için olma ihtamali var mı ve PC'yi her açtığımda 55 60 C arası ev sıcak sanırım o yüzden kasamın hava akışı sorunlu olabilir kasanın fanları tam dönmüyor zaten 10 dk falan gibi bir sürede 80 derece kaldı
10 dk kadar abartmayım diyebilirim

Hocam 10 dk veya daha az bir süre 80 derecede kaldı voltajı -10'a çektiğim gibi 70 derecelere indirdi fanlar tam çalışmıyordu otomatik fanları
80 derece normal değil.
Bir sürü arkadaş çözüm önerisi yazmış;
Termal macun ve temizlik ilk akıla gelenler.
Umarım çözersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı