RX 570 Call of Duty Warzone FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

xyztehlike

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, CoD Warzone oyununu indirdim. Sürekli takılmalar ve droplar oluyor. Sebebini araştırdığımda 8 GB RAM'in yetersiz dediklerini gördüm fakat 8 GB RAM ile de çok iyi oynayabilenler var. Sistem bilgisine girdiğimde kullanılabilir RAM miktarımın 5 GB olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir? Bu miktarı nasıl arttırabilirm?

Sistemim şu şekilde:
i5 3570
RX 570 ekran kartı
8 GB (4 X 2) 1333MHz RAM

Dosya Ekleri

• fiziksel bellek.PNG
    fiziksel bellek.PNG
    1,9 KB · Görüntüleme: 182
Teşekkürler yorum için. Ram almayı düşünüyorum fakat videoda görüldüğü üzere 8gb ram ile akıcı oynanıyor. 8e 5.5gb kullanılabilir ram normal mi sizce? Hafıza temizleme ve sanal bellek oluşturmayı denedim malesef işe yaramadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler yorum için. RAM almayı düşünüyorum fakat videoda görüldüğü üzere 8 GB RAM ile akıcı oynanıyor. 8E 5.5GB kullanılabilir RAM normal mi sizce? Hafıza temizleme ve sanal bellek oluşturmayı denedim maalesef işe yaramadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Raminizin MHZ değerleri çok düşük. Bunun yanında 2666'ya da 2400 MHz RAM almanızı tavsiye ederim

Teşekkürler yorum için. RAM almayı düşünüyorum fakat videoda görüldüğü üzere 8 GB RAM ile akıcı oynanıyor. 8E 5.5GB kullanılabilir RAM normal mi sizce?

Hocam RAM'inizi kullanan arka planda ki boş ve ihtiyacınız olmayan programları kapatın. Ayrıca RAM kullanımını ayarlayabileceğiniz programlar var.

Dosya Ekleri

• 1142421.PNG
    1142421.PNG
    25,1 KB · Görüntüleme: 99
Belgeler > Call of Duty Modern Warfare > players içerisindeki adv_options.ini dosyasını metin belgesi ile açın, VideoMemoryScale seçeneği 0.85 olarak ayarlanmış olmalı. Onu 0.55 yapıp kaydedip deneyin sonuç ne oluyor test edin.

Hocam sorunu çözdüm sanırım. Arka planda hiçbir uygulama açık değil. Fakat 2gb ram bir şekilde kullanılıyor. Windows bu kadar ram kullanıyor olamaz. Bazı yerlerde işlemcinin içindeki ekran kartına ayrılmış olabileceği yazıyor. Fakat benim harici ekran kartım var. Bunu nasıl iptal edebilirim?

Dosya Ekleri

• kullanılan ram.PNG
    kullanılan ram.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 88
Hocam sorunu çözdüm sanırım. Arka planda hiçbir uygulama açık değil. Fakat 2gb ram bir şekilde kullanılıyor. Windows bu kadar ram kullanıyor olamaz. Bazı yerlerde işlemcinin içindeki ekran kartına ayrılmış olabileceği yazıyor. Fakat benim harici ekran kartım var. Bunu nasıl iptal edebilirim?
RAM kullanımları normal, 2GB RAM kullanması anormal bir şey değil.

Belgeler > Call of Duty Modern Warfare > players içerisindeki adv_options.ini dosyasını metin belgesi ile açın, VideoMemoryScale seçeneği 0.85 olarak ayarlanmış olmalı. Onu 0.55 yapıp deneyin sonuç ne oluyor test edin.
Bunu denemiştim sonuç değişmedi. Ekran kartımın vRam'i yeterli (4gb) benim sorunumun bu olduğunu sanmıyorum. Teşekkürler cevap için.
RAM kullanımları normal, 2GB RAM kullanması anormal bir şey değil.
Hocam nasıl normal? Sistemin boşta 2gb rami yemesi normal mi cidden? Sadece 2gb ram ile windows 10 çalıştıran sistemler var.

Geri
Yukarı