RX 570 değişim süreci

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar,

Teknobiyotik üzerinden almış olduğum ASRock Phantom Gaming D RX 570 4 GB kartımda yaşadığım sorunlar sebebiyle servise gönderdim. Minimum 10 gün orada kalacağı için hala bekliyorum bugün 6. gün olacak. Sonuç ne olacak bilmiyorum ama aklımda bazı sorular var size bu soruları sormak istiyorum.

1270 TL'ye almıştım kartımı şu an piyasada kart olmadığından ben istemediğim halde para iadesi yaparlarsa ne yapmam gerekiyor? Ben değişim istiyorum çünkü şu an 1270 TL ile GT 1030 alınabiliyor.

Bir tüketici olarak iade ya da misli ile değişim isteme hakkına sahip miyim? Yani bana göre mi hareket ediyorlar yoksa kendi istekleri doğrultusunda iade yapabilirler mi?

Eğer iade yaparlarsa nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Beni aradıkları zaman neler söylemem gerekiyor değişim için?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İade kabul etmeyin birebir değişim isteyin, diretirlerse de istemeye devam edin. Paranızı hesabınıza aktarsalar bile (siz iban paylaşmasanız bile satın aldığınız karta kafalarına göre para aktarıyorlar) THH'e başvurun. Birebir değişim yapmıyorlarsa da bir üst modelini ya da eşdeğer ürünü size vermek zorundalar.
Piyasada bulunsa bile 1270'e aldığınız için piyasada yok diyecekler çünkü kartın sıfırı en az 4000TL. O yüzden para iadesini hiçbir şekilde kabul etmemeniz lazım. Ayrıca görüşmelerinizin de ses kaydını alacak bir program kurun telefona.

Öncelikle değişim talebiniz onaylanır. Ancak mağazalarında aynı markanın aynı ürünü yoksa yaklaşık bir üst model ile değişim yapılacaktır. Ancak stok sorunu nedeniyle bu da olumsuz sonuçlanırsa faturada ki ücretiniz size ödenir. Bu konuda etik dışı bir hareket olmadığından tüketici hakem heyetine başvursanız dahi istediğiniz şekilde davanın sonuçlanmayacağı kuvvetle muhtemel. Bunun için son çare olarak kartın distribütörü ile iletişime geçin.
Forumda bu tip sorunları özellikle de mining furyası sonucunda oluşan kart stok kıtlığı nedeniyle ücreti iade edilen birçok kullanıcı var. Maalesef her birinde de senaryo aynı.

İade kabul etmeyin birebir değişim isteyin, diretirlerse de istemeye devam edin. Paranızı hesabınıza aktarsalar bile (siz iban paylaşmasanız bile satın aldığınız karta kafalarına göre para aktarıyorlar) THH'e başvurun. Birebir değişim yapmıyorlarsa da bir üst modelini ya da eşdeğer ürünü size vermek zorundalar.
Piyasada bulunsa bile 1270'e aldığınız için piyasada yok diyecekler çünkü kartın sıfırı en az 4000TL. O yüzden para iadesini hiçbir şekilde kabul etmemeniz lazım. Ayrıca görüşmelerinizin de ses kaydını alacak bir program kurun telefona.
Hocam nasıl direteceğim mesela? Kısa olacak şekilde örnek gösterebilir misiniz? Daha önce hiç böyle bir durumla karşı karşıya kalmamıştım yanlış bir şey söyleyip kendi yaptığım hata yüzünden iadeye mecbur kalmayayım.

Hocam nasıl direteceğim mesela? Kısa olacak şekilde örnek gösterebilir misiniz? Daha önce hiç böyle bir durumla karşı karşıya kalmamıştım yanlış bir şey söyleyip kendi yaptığım hata yüzünden iadeye mecbur kalmayayım.

Çok net bir şekilde stokta kart olmadığını söyleyecekler ve bir üst modelini de bedelsiz vermeyecekler. Mevcut fiyatından sizin fatura fiyatınızı çıkarıp o şekil bir teklif sunarlar. Siz de kesinlikle para iadesi istemediğinizi ve birebir değişim istediğinizi söyleyin aksi takdirde THH'e başvuracağınızı belirtin. Yüz kere ararlarsa, yüz kere aynı şeyi söyleyin. Hiçbir söylediklerine olumlu cevap vermeyin yeterli.

Öte yandan olmayan bir parçayı değiştiremezler yani size değişim seçeneğini sunamıyorlar zaten. Ama adamların elinde değişim yapmalarını istediğiniz parça bulunuyor ve yapmıyorlarsa sizde bunu ispatlarsanız tazminat almaya kadar yolu var.

Öte yandan olmayan bir parçayı değiştiremezler yani size değişim seçeneğini sunamıyorlar zaten. Ama adamların elinde değişim yapmalarını istediğiniz parça bulunuyor ve yapmıyorlarsa sizde bunu ispatlarsanız tazminat almaya kadar yolu var.
En basitinden hazır sistemler satılıyor şu an Teknobiyotik üzerinde, RX 570'li sistemler.

Onu örnek gösterebilirsiniz ama benim bildiğim Aynı markanın ürünü olmak zorunda. Ona baksanız iyi olur. Asrock değilse değişim yapmazlar sanırım.

En az 10 tane daha benim kartımın aynısından bulunduran sistem atabilirim yetersiz gelirse. :D
Teşekkürler hocam. Peki sahip olduğum kartla satılan sistemler var sonuç benim adıma olumlu mu olur bu yönden? İade yapılırsa RX 570 gücünde hiçbir karta ulaşamam şu an. Israr edeceğim sonuç çıkmazsa da THH'ye başvuracağım değil mi? Kanıt olarak hazır sistemleri göstereceğim değil mi? Bu yolu izlersem net sonuç alır mıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı