Çözüldü RX 570 ekran kartı yük altında çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dogus123

Decapat
Daha fazla  
ss1.png

MSI Gaming X 4 GB RX 570 kullanıcısıyım geçenlerde güncelleme geldi ve yaptım bu güncellemeden sonra kart acayip ısınmaya başladı. Fortnite gibi oyunlarda, 81 derece, Control gibi oyunda 80 ile 83 derece arasında gidip geliyor bu güncellemeden önce 75 72 derece arasındaydı ne oldu bilmiyorum fakat morallerim çok bozuldu artık DDU ile sürücüleri kaldırıp 20.11.2, sürücüsünü kurdum fakat nafile. Ne yapmam gerekiyor?

ss1.png

Çözüm
Evet inanın bu ayarlardan maximum 10 fazlasıydı ve bu kadar fark yaratacağını hiç düşünmedim şok oldum 83 84 derceye çıkan oyunda 71 derece ve maximum 2 FPS kaybı yaşadım ki bu benim için hiç önemli bir sorun değil diye düşünüyorum bu ayarlar sanki kurtardı sorunumu :)
Bir ara ben de yaparım belki ama sorun yaşamadım daha. RX 570 kullanıyorum, çok bir farkımız yok.

Adınıza sevindim o zaman.
Pek anlamiyorum ama termal macun istiyor olabilir mi?

2-3 gün öncesine kadar böyle bir proble yoktu aslında ya.
Otomatik ayarlardan otomatik hız aşırtma ayarını açmış olabilir misiniz? Ek olarak fanın teki dönüyor diye de bakabilir misiniz?

Olabilir belki.

Hız aşırtma vs. Bir şey yapmadım fakat fanın ikisi de dönüyor ne demek istediğinizi anlayamadım.

Hız aşırtma vs. Bir şey yapmadım fakat fanın ikisi de dönüyor ne demek istediğinizi anlayamadım.
1609005485089.png

Buradan "Hız Aşırtma GPU" işaretleyince böyle durumlar yaşanılabilir diyorum. Ek olarak solda gösterdiğim sekmede eğer oyun profilleri oluşturduysa tek tek kontrol edin. Oyun profilleri derken demek istediğim şey solda büyüttüğüm küçük ekran. Cyberpunk 2077 falan yazıyor hatta.

Eki Görüntüle 802203
Buradan "hız aşırtma GPU" işaretleyince böyle durumlar yaşanılabilir diyorum. Ek olarak solda gösterdiğim sekmede eğer oyun profilleri oluşturduysa tek tek kontrol edin. Oyun profilleri derken demek istediğim şey solda büyüttüğüm küçük ekran. Cyberpunk 2077 falan yazıyor hatta.

Ben bu konuyu tam açarken undervolt işlemine baktım ve sonuçlar beni şaşırttı bir sakıncası olur mu bilimyorum siz bilirsiniz şu anda undervolt yaptıktan sonra 71 dereceyi yüksek ayarlarda 50 FPS civarı alıyorum ve 71 dereceyi Control oyununda geçmiyor sizce doğru bir işlem mi yaptım? Yoksa gerçekten bir problem mi var cihazda anlamış değilim.

Dosya Ekleri

• UT.png
    UT.png
    72,3 KB · Görüntüleme: 39
Kac yillik bu ekran karti?
Ben bu konuyu tam açarken undervolt işlemine baktım ve sonuçlar beni şaşırttı bir sakıncası olur mu bilimyorum siz bilirsiniz şu anda undervolt yaptıktan sonra 71 dereceyi yüksek ayarlarda 50 FPS civarı alıyorum ve 71 dereceyi Control oyununda geçmiyor sizce doğru bir işlem mi yaptım? Yoksa gerçekten bir problem mi var cihazda anlamış değilim.

2 3 adet ayni konu acmayi kesin lutfen ve konulari bos yere One cikariyorsunuz .

Ayarlar hiçbir zaman otomatikte değil miydi? Hiçbir zaman otomatikte değilse otomatiğe çekin.

Ayarlar hiçbir zaman otomatikte değil miydi? Hiçbir zaman otomatikte değilse otomatiğe çekin.

Yok her zaman otomatik kullandım bu zamana kadar fakat siz bana bilgi atamamadan hemen önce böyle bir voltaj ayarı gördüm ut deniyormuş bunu yaptım şu an çok stabil çalışıyor sizce uygun olur mu böyle kullanmam?

Yeni konular

Geri
Yukarı