RX 570 Elektrik Tüketimi Fazla mıdır?

192809

Kilopat
Evet başlıkta göründüğü gibi şu an APU sistem kullanıyorum. Toplam TDP değeri düşük yani. RX 570 eklediğimde faturaya bariz bir fark yansır mı? AMD kartlar elektrik tuketimi konusunda yuksek degerler istiyor bildigim kadariyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
@192809 Faturanız 2'ye hatta 3'e katlanır (!) :) Şaka bir yana, bunu mu dert ettiniz yahu? :) PC'nin ekran kartı değişti diye fatura uçacak hali yok ya.
@55superx Arkadaşın dediğine katılıyorum. En önemli etkenlerden biri verimli güç kaynağı.

@192809 Faturanız 2'ye hatta 3'e katlanır (!) :) Şaka bir yana, bunu mu dert ettiniz yahu? :) PC'nin ekran kartı değişti diye fatura uçacak hali yok ya.
@55superx Arkadaşın dediğine katılıyorum. En önemli etkenlerden biri verimli güç kaynağı.
Dert etmek degil merak diyelim. :) Nvidia kartlara gore daha yuksek tuketimi var ondan sordum. 500w 80+ High Power PSU var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı