RX 570 FIFA 23'te kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Zhao Rodhe

Hectopat
Yer
ankara
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
SAPPHİRE RX 570 8 GB
Anakart
MSİ B450 M PRO
İşlemci
RYZEN 3 1200
İndirimle FIFA 23 almıştım. 21'den beri alıyordum, hiçbir kasma sorun olmadan oynuyordum. Bu sene geldi başıma oyun sadece kasıyor, oynanmıyor. Donanımım ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum, FIFA 22 ultrada açıyordum. Sorunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasması normal değil mi bu sistem için? FIFA 22'yi nasıl ultrada açıyordunuz onu merak ettim doğrusu. Bu arada pp dikkatimi çekti direkt geldim :)

Hayır ben FIFA 21 de olsa Ultra, 22 de olsa Ultra oynadım üstüne 140-150FPS civarı. Sorun oyunda optimize değil. Zaten her FIFA öyle olur. Sorunlu çıkar 3-5 ay sonra düzelir, bir kaç ay sonra ise yeni oyun çıkar. Döngü halinde.

Bu sene Next gen olduğu için sistem gereksinimleri bayağı arttı.
AMD ayarları FreeSync açık, vertical Sync her zaman açık(dikey eşitleme tarzı bir şey olması lazım türkçesinin), AMD anti lag kapalı, Radeon Boost kapalı, görüntü keskinleştirme kapalı, AMD bütün overlayları kapatın(oyun içi katman), GPU iş yükü ekran kartları olacak şekilde ayarlayın, kısayol tuşlarını devre dışı bırakın. Şimdi bunların hepsi AMD ayarları için geçerliydi burası şimdilik bu kadar.
Oyun ayarları sırasıyla 1280x720, tam ekran, FPS limiti yok, off, off, Low. Sağ analog oyuncu değiştirmeyi adaptiveden, classic yapın. Oyun içi ayarlarda bu kadar, şimdi Windows ayarı yapacağız birkaç tane.
Grafik ayarları kısmına FIFA'yı ekleyin ve önceliğini yüksek performans yapın, güç planını yüksek performans moduna alın. Şimdi belki de en önemli kısma geldik oyun stabil bir performans verene kadar sırasıyla monitör hznizi gelişmiş görüntü ayarları kısmından 100-75-60 olarak deneyeceksiniz muhtemelen 75'te stabil bir performans verecektir. Eğer 60 da bile stabil performans olmazsa son olarak Radeon frtcden FPS limiti olarak monitör hznizin 3 eksiğini yazın örneğin 60'a ayarladıysanız 57'ye limitleyin. Bunların sorunu çözmesi gerekli eğer işe yaramazsa mecburen patch bekleyeceksiniz.

Dediklerinizden tek şu Windows ayarını anladım onu da yapınca kasma gitti vallahi sağ olun

Hayır ben FIFA 21 de olsa Ultra, 22 de olsa Ultra oynadım üstüne 140-150FPS civarı. Sorun oyunda optimize değil. Zaten her FIFA öyle olur. Sorunlu çıkar 3-5 ay sonra düzelir, bir kaç ay sonra ise yeni oyun çıkar. Döngü halinde.
Optimizasyon sorunu olabilir evet ama Ryzen 3 ile fifa oynamak çok değişik geldi bana nasıl olabilir hiç amd kullanmadım ondandır belki

Geri
Yukarı