RX 570 FurMark testi sonuçları

LSD

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi günler, ekran kartı modelim: ASUS ROG STRIX RX 570 OC 8 GB. Adrenalin 21.5.1 yüklü. Oyunlarda tam yükte 70 dereceyi zor görürken, FurMark testinde 3 dakikada 83 dereceyi gördü. Bu değerler normalde FurMark testinde 5 dakikada 77 derece idi fakat şu rehberdeki Undervolt ayarlarını uyguladıktan sonra oldukça arttı.
Ortada şöyle bir saçmalık var, Undervolt ayarları yapmadığım zaman oyunlarda yük altında 80 dereceyi görüp FurMark testinde 77'yi görüyor fakat Undervolt ayarlarından sonra oyunlarda tam yükte 70 dereceyi zor görürken FurMark testinde 5 dakika bıraksam 85 dereceye ulaşacak kadar ısınıyor.
FurMark testi sonuçları.
1621267191776.png

Ekran kartı ayar kısmı da şu şekilde.

1621266753925.png

Son düzenleme:
Çünkü güç limitini falan artırıyorsun, AMD kartlarda MSI Afterburner'dan yapmak gibi bir kolaylık varken neden Radeon Software'dan yapıyorsun ki?

Rehberde öyle anlatılmış çünkü hocam mv kısmında 3.den itibaren 960 yapılmış ve güç limiti arttırılmış. Ayrıca rehberi oluşturan kişi güç limitini arttırmamızın sebebinin çekirdek hızını düşük tutmamak için olduğunu söylüyor.

Amaç kartın sıcaklığını ve çektiği gücü düşürmek UV'de, çekirdek hızını 100-200 MHz kıssan bile en fazla 3-4 FPS oynuyor, çok anlamsız bir rehber olmuş bana kalırsa, MSI Afterburner'dan ekran görüntüsü atarsan eskisinden de soğuk hale getirebiliriz.

Amaç kartın sıcaklığını ve çektiği gücü düşürmek UV'de, çekirdek hızını 100-200 kıssan bile en fazla 3-4 FPS oynuyor, çok anlamsız bir rehber olmuş bana kalırsa, MSI Afterburner'dan ekran görüntüsü atarsan eskisinden de soğuk hale getirebiliriz.
Peki hocam o halde radeon ayarlarını eskisi gibi otomatiğe mi alayım ?
1621267961502.png

1621267987903.png

Dosya Ekleri

• 1621268001863.png
    1621268001863.png
    2,7 KB · Görüntüleme: 38
  • 1621268014194.png
    1621268014194.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 47
İyi günler, ekran kartı modelim: ASUS ROG STRIX RX 570 OC 8 GB. Adrenalin 21.5.1 yüklü. Oyunlarda tam yükte 70 dereceyi zor görürken, FurMark testinde 3 dakikada 83 dereceyi gördü. Bu değerler normalde FurMark testinde 5 dakikada 77 derece idi fakat şu rehberdeki Undervolt ayarlarını uyguladıktan sonra oldukça arttı.
Ortada şöyle bir saçmalık var, Undervolt ayarları yapmadığım zaman oyunlarda yük altında 80 dereceyi görüp FurMark testinde 77'yi görüyor fakat Undervolt ayarlarından sonra oyunlarda tam yükte 70 dereceyi zor görürken FurMark testinde 5 dakika bıraksam 85 dereceye ulaşacak kadar ısınıyor.
FurMark testi sonuçları.
Eki Görüntüle 1027841
Ekran kartı ayar kısmı da şu şekilde.

Eki Görüntüle 1027823
Hala aktif misin bilmiyorum ama bende undervolt yapmadan 3dk da 82-83 derecelere çıkıyorum. Undervolt yaptıktan sonra 10dk sonrası 81 dereceye kadar çıktım. Rog Strix'in undervoltsuz bu kadar ısınması gerçekten çok canımı sıkıyor. Bir çözüm buldun mu acaba?

Hala aktif misin bilmiyorum ama bende undervolt yapmadan 3dk da 82-83 derecelere çıkıyorum. Undervolt yaptıktan sonra 10dk sonrası 81 dereceye kadar çıktım. Rog Strix'in undervoltsuz bu kadar ısınması gerçekten çok canımı sıkıyor. Bir çözüm buldun mu acaba?
Doğru bir undervolt ayarıyla sorunu hallettim hocam.
Bu arada bu dosya üzerinde değişiklik yaptım fakat tekrardan dosyayı yüklemeye üşendim şu an.
1647024358021.png

Buradaki değerler dosya da farklı olacaktır oraları değiştirebilirsiniz. Veya kartınızı dosyadaki haliyle sıkıntısız çalışıyor mu diye kontrol edin ilk önce. Eğer öyle sıkıntı yaşamıyorsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Doğru bir undervolt ayarıyla sorunu hallettim hocam.
Bu arada bu dosya üzerinde değişiklik yaptım fakat tekrardan dosyayı yüklemeye üşendim şu an.
Eki Görüntüle 1329172
Buradaki değerler dosya da farklı olacaktır oraları değiştirebilirsiniz. Veya kartınızı dosyadaki haliyle sıkıntısız çalışıyor mu diye kontrol edin ilk önce. Eğer öyle sıkıntı yaşamıyorsanız daha iyi sonuç alırsınız.
Bende buna yakın ayarlar kullanıyorum. Furmark ve oyunlarda kaç derecede geziyor kart?

Bende buna yakın ayarlar kullanıyorum. Furmark ve oyunlarda kaç derecede geziyor kart?
Attığım dosya sadece voltaj ayarlarını değiştirmiyor. VRAM ve fan ayarlarını da stabil hale getiriyor. Kaç derece olduğunu uzun zamandır test etmiyorum. Test edip atacağım şimdi.
1080P 8X 5 dakika boyunca çalıştırdım. (Dakikayı settings kısmına girip 60000 yazan yeri 300000 yaparak ayarladım.)
1647085269853.png

Kasa kapalı ve ne termal macun ne de tozunu temizliyorum fakat değerler sandığımdan çok daha iyi geldi.
Oyun içi değerlerse bundan daha iyi. Yüksek ayarlarda aşağı yukarı yarım saat GTA 5 oynadım. 60 derece üstünü görmedi kart. Kartı zorlamak adına aranma seviyesini 5 yapıp oynadım bu arada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı