RX 570, GPU kullanımının boştayken artıyor

Forumcax

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. RX 570 kullanmaktayım. Radeon Software açtığımda GPU kullanımım boşta aşırı yüksek oluyor. Sadece bu yazılmı açtığımda bu oluyor. Endişelenmeli miyim?

Dosya Ekleri

• 1606498352381.png
    1606498352381.png
    88,7 KB · Görüntüleme: 57
Hayır endişelenmenize gerek yok normal gibi gözüküyor.
Oyunda sıcaklık değerleriniz nelerdir?
MSI Armor RX570 OC kullanıyorsunuz galiba imza da öyle yazıyor.
MSI Armor RX570 OC zaten ısınan bir model.

Hayır endişelenmenize gerek yok normal gibi gözüküyor.
Oyunda sıcaklık değerleriniz nelerdir?
MSI Armor RX570 OC kullanıyorsunuz galiba imza da öyle yazıyor.
MSI Armor RX570 OC zaten ısınan bir model.

Arkadaş ısınmasından bahsetmemiş boşta ani zıplamalardan bahsetmiş.

Son düzenleme:

Yani açıkcası baktım biraz bende ama pek bir şey bulamadım internette. Monitör ekran kartına bağlıysa ani işlem gereken durumlarda anlık olarak yükleniyor olabilir. Gerçi grafikte birkaç saniyelik bir durum söz konusu ancak. Oyunlarda size bir lag olarak geri dönmüyor ise bunun bir zararı olacağını kanımca sanmıyorum. Dilerseniz sürücüleri tekrar yükleyebilirsiniz DDU ile.

Formattan sonra oldu bu sorun. Eski amd sürümünü nereden bulabilirim. O gayet stabildi. 20.9.1 ile oldu bu sorun diye düşünüyorum.

10 Dakikalık GPU kullanım grafiği (görev yöneticisi kapalı):

Dosya Ekleri

• 1606499095654.png
    1606499095654.png
    137,7 KB · Görüntüleme: 46
Formattan sonra oldu bu sorun. Eski AMD sürümünü nereden bulabilirim? O gayet stabildi. 20.9.1 ile oldu bu sorun diye düşünüyorum.

10 dakikalık GPU kullanım grafiği (görev yöneticisi kapalı):

Wow. Açıkcası AMD teknolijlerine yabancıyım ama sanıyorum 20.9.1'den sonra bir driver daha çıkmış RX570 için ama geriye uyumluluğu daha çözebilmiş değilim, Radeon Software üzerinden Custom install edin diyor ama sanırım onun için sürücü dosyasına sahip olmalısın. 20.11.2 sürücüsü ile birlikte RX500 serisi için bazı düzeltmeler mevcut ama seninki gibi bir durumu göremedim. DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapabilirsin sorununu çözebilir çözmezse başka çözüm yolları arayabiliriz dilersen.
Bu arada 20.8.3 buldum.

Son düzenleme:
Wow. Açıkcası AMD teknolijlerine yabancıyım ama sanıyorum 20.9.1'den sonra bir driver daha çıkmış RX570 için ama geriye uyumluluğu daha çözebilmiş değilim, Radeon Software üzerinden Custom install edin diyor ama sanırım onun için sürücü dosyasına sahip olmalısın. 20.11.2 sürücüsü ile birlikte RX500 serisi için bazı düzeltmeler mevcut ama seninki gibi bir durumu göremedim. DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapabilirsin sorununu çözebilir çözmezse başka çözüm yolları arayabiliriz dilersen.
Şu an 20.11.2 sürümünü indirip kuracağım. 2 seyyar prizle sisteme Güç veriyorum. Kasa, monitör ve derin dondurucu bağlı prizlere. Acaba düşük voltaj çekme sorunu olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı