RX 570 i5 9400F Ekran kartı ve işlemci ısınma sorunu

enes5884

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ekran kartı olarak RX 5704 GB kullanıyorum. İşlemcim ise i59400F 2.9GHz oyun oynarken işlemcim 40 derece iken GPU MY friend pedro gibi basit oyunlarda bile 80 derece. (Fanım yüzde 70 olmasına rağmen). Yardımcı olun lütfen.

Zaten RX 500 serileri ısınan kartlar bir ekran kartının zaten ortalaması 70-80 arası günceller de boşta iyi bile olsa kasa 40-35 arası yani korkma normal değerler yalnız 80 üzeri olursa o zaman kork derim sen her ihtimale karşı termal macunu değiştir fanlarını temizle ve kasanın yan kapağını aç belki iyi hava sirkülasyonu olmuyordur o da etki eder.

Rx 570 neyse de İ5 9400F ısınan bir işlemci değil. Montajı gözden geçir ısı değişmezse anakart ya da PSU' da sorun.

Kasanız nedir? Ayrıca hangi marka/model RX 570'i kullanıyorsunuz?

MSI Mag Force 100.

RX 570 neyse de i5 9400F ısınan bir işlemci değil. Montajı gözden geçir ısı değişmezse anakart ya da PSU'da sorun.

RX 570 neyse de i5 9400F ısınan bir işlemci değil. Montajı gözden geçir ısı değişmezse anakart ya da PSU'da sorun.

Bilgisayarı yeni aldım bir sorun olduğunu sanmıyorum.
Kasanın hava akışı iyi olmayabilir. Termal macunları kontrol etmenizde fayda var.

Teşekkürler şimdi kontrol ettim kasanın arka kısmındaki hava çıkış duvara denk geliyormuş artık 72 -78 derece alıyorum.
Kasanın hava akışı iyi olmayabilir. Termal macunları kontrol etmenizde fayda var.

Teşekkürler şimdi kontrol ettim kasanın arka kısmındaki hava çıkış duvara denk geliyormuş artık 72 -78 derece alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı