RX 570 için 2. monitör mantıklı mı?

371129

Hectopat
Makaleler
9
RX 570 8 GB kullanıyorum ve şu an HDMI bağlantısıyla bir adet monitör kullanıyorum. Fakat biraz görsel biraz da ihtiyaç olarak kenarda duran monitörümü tekrar kullanmak istiyorum. Kullanma amacım oyunlardaki görüntüyü 2 ekrana vermek değil de, 1 ekran oyun 1 ekran da YouTube vs. amacım bu yönde yani. Şimdi asıl önemli olan kısım ise şu, benim 2. monitörüm mavi yani VGA girişli. Ekran kartımda ise 1 HDMI ve 2 DVI girişi var. Şimdi 5 sorum var.
1- Dönüştürücü alıp kullanmak mantıklı mı?
2- Dönüştürücüler monitörde görsel veya performans olarak düşüş yaşatır mı?
3- 2 ekran kullanmak RX 570'nin ömründe kısaltma yaşatır mı?
4- 2 ekran kullanırsam oyunlarda ne kadar performans kaybım olur?
5- Ekran kartımı yorar mı?

Aktif bir dönüştürücü almalısınız yoksa aldığınız dönüştürücü görüntü vermez. Ben çift monitör kullandım herhangi ömür kısaltması olmaz.

1-Ne kadar istediğinize bağlı. Kiminin ihtiyacı olur mantıklıdır, kimi bir de buna mı para vereceğim der.
2-Muhtemelen yaratacaktır (görüntü) fakat çok büyük bir fark olmaz.
3-Kart aşırı ısınmadığı sürece kısaltmaz.
4-Bunun hakkında pek bir fikrim yok, kullananlar söyleyebilir.
5-Dediğiniz amaçla kullanırsanız aman aman yormaz.

Hocam birazcık karışık yazmışım. 2. monitörüm VGA girişli. :)
Sen iste o da var. 😂

Oyunlarda kullanacağınız çözünürlüğe bağlı bir düşüş yaşarsınız. 2 Monitör kullandığınız zaman monitörler arası geçiş yapabilmek adına oyunu pencereli modda oynamalısınız tam ekran oynamak istiyorsanız pencereli tam ekran yapmalısınız bu da monitörün desteklediği en yüksek çözünürlük demek.

1) mantıklı ama VGA monitörler dönüştürü konusunda çok seçicilerdir. Yani aynı dönüştürücü bir VGA monitörde çalışır diğerinde çalışmaz. Ama Dark'ın dönüştürücüsünde sorun yaşayan görmedim.

2) bir performans düşüşü yaşatmaz ama DSR gibi teknolojilerde sorun çıkarabilir.

3) yaşatmaz.

4) performans kaybı olmaz. Sadece yandaki Google'nin yediği RAM kullanımı olur ama zaten tek monitördede aynı performansı alırsın.

5) yormaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı