RX 570 için hiç UV yapılmamasına rağmen gereğinden az güç harcaması bir sorun mu?

Makaleler
1
Merhaba. RX 570 kartının AMD sitesinde yazan TDP değeri 150W. Ama benim kartım neredeyse yarısını yiyor. En fazla 105W gördüm o da nadir. Hiç UV gibi şeyler yapmadım. Normal midir?
PowerColor RX 570 4 GB kullanıyorum. Oyun görüntüsünü de AC: Valhalla adlı oyunda çektim.

1614428022727.png

Hiç stres testi yapmadım, hangi program önerirsiniz? Ve sadece 1 kere 120W civarı yediğini gördüm o da aylar önceydi ve bir kere oldu. Hiç güç yemiyor kart. İyi bir şey miş gibi hissediyorum ama bütün gücünü kullanamama gibi bir durum da hissediyorum.
FurMark yapabilirsiniz bayağı güç çekiyor. Eğer FPS değerlerinizde sıkıntı yoksa iyi bir şey UV yapılmış gibi. YouTube'daki FPS testlerindeki değerlere yakın alıyor musunuz?

FurMark yapabilirsiniz bayağı güç çekiyor. Eğer FPS değerlerinizde sıkıntı yoksa iyi bir şey UV yapılmış gibi. YouTube'daki FPS testlerindeki değerlere yakın alıyor musunuz?
Sanırım aynı performansı alıyorum. Şu video baktığıma göre neredeyse tamamen aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Furmark deneyeceğim şimdi. Hangi ayar yapmalıyım?
Bu arada bu yorumu yazdıktan sonra yorum yaparsanız iyi olur çünkü iki yorum arka arkaya söylenince ikinci yorumun bildirimi gelmiyor.

Sanırım aynı performansı alıyorum. Şu video baktığıma göre neredeyse tamamen aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FurMark deneyeceğim şimdi. Hangi ayar yapmalıyım?
Bu arada bu yorumu yazdıktan sonra yorum yaparsanız iyi olur çünkü iki yorum arka arkaya söylenince ikinci yorumun bildirimi gelmiyor.

2323232.png

10 dakika test yapın. Eğer ısınmıyorsa 8X MSAA yapın. (Bende nedense 8X MSAA'da iken ısınmıyor.)

Eki Görüntüle 898414

10 dakika test yapın. Eğer ısınmıyorsa 8X MSAA yapın. (Bende nedense 8X MSAA'da iken ısınmıyor.)
Kartımın soğutmasına güvenerek 8X MSAA ile test yaptım. Fanlar yüzde 50 sıcaklığında sabit 62 derece aldım. Ortalama olarak FPS 12 olması gerekiyor sanırım. Sizde kaçtı?

Kartımın soğutmasına güvenerek 8X MSAA ile test yaptım. Fanlar yüzde 50 sıcaklığında sabit 62 derece aldım. Ortalama olarak FPS 12 olması gerekiyor sanırım. Sizde kaçtı?
Bende de öyle FPS az olduğu için kart ısınmıyor siz en iyisi MSAA kapalı bir şekilde test edin. MSI Afterburner'dan kaç Watt çektiğine baktınız mı?

Bende de öyle FPS az olduğu için kart ısınmıyor siz en iyisi MSAA kapalı bir şekilde test edin. MSI Afterburner'dan kaç Watt çektiğine baktınız mı?
Bakmadım. MSAA kapalı bir şekilde test etmeyi düşünmüyorum çünkü gördüğüm kadarı ile 1250 MHz ile çalışması gereken kart 1144 MHz ile çalıştı. Bu arada 5 dakika boyunca MSAA kapalıda ölçmüştüm ve 69 FPS almıştım.

Geri
Yukarı