RX 570 kaç sene daha yüksek ayarlarda oynatır?

Far Cry 5, 4 sene önceki oyun orada tabii ki rahat oynatması normal.
Resident Evil 3 ona bakılırsa 2 senelik oyun ama 80 FPS almayı başarmış bu videoda 1440p ayarlar ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Resident Evil Village'de durumlar farklı değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyundaki kalabalığı orta yap. Bu oyunda işlemci gücü de çok ön plana çıkıyor. Geçen sene 5500 XT ile oynuyordum Ryzen 1500X ile 3300X'in yarattığı akıcılık arasında ciddi fark vardı.
İşlemci tarafında sorunum olmuyor ama ekran kartı gücü o kadara yetiyor. 1080p orta ayarda ortalama 40 FPS oynadım artık.

Resident Evil 3 ona bakılırsa 2 senelik oyun ama 80 FPS almayı başarmış bu videoda 1440p ayarlar ile.
Resident Evil Village'de durumlar farklı değil.
Re Engine çok optimize bir motor. Bir de çoğunlukla küçük alanlarda geçiyor oyunlar.

ReEngine çok optimize bir motor. Bir de çoğunlukla küçük alanlarda geçiyor oyunlar.
Ayarları ultra yapmazsa öyle FPS alır elbette. Orada image quality var onu %200 yapsın görelim o zaman kaç FPS. Kendimden resim atayım.

Resident Evil 3 High 1080p %180 Image.jpg

RE8 bile böyle. Kullandıkları motor, grafikler ve kısıtlı alan bol FPS çizdiriyor, render o kadar ağır değil. Açık dünya, bol NPC ve çok fazla detay olan bir alanda ekran kartına sağlam yük biner.

Prey ve Fallout 4'ün de geniş alanları vardır ve iyi FPS almak zor değildir ama bunlar eski nesil oyun motorları artık. RX 570 güzel kart, 5 senede iyi iş yaptı ama "ben bununla 5 sene daha akarım, GTA VI'yı akıcı oynarım" derseniz hayal kırıklığı ile sonuçlanır.

RE8 bile böyle. Kullandıkları motor, grafikler ve kısıtlı alan bol FPS çizdiriyor, render o kadar ağır değil. Açık dünya, bol NPC ve çok fazla detay olan bir alanda ekran kartına sağlam yük biner.

Prey ve Fallout 4'ün de geniş alanları vardır ve iyi FPS almak zor değildir ama bunlar eski nesil oyun motorları artık. RX 570 güzel kart, 5 senede iyi iş yaptı ama "ben bununla 5 sene daha akarım, GTA VI'yı akıcı oynarım" derseniz hayal kırıklığı ile sonuçlanır.
RX 570'den neye geçersem farkı hissederim?

Geri
Yukarı