RX 570 kaç sene daha yüksek ayarlarda oynatır?

@GreatArcher işlemcinin altında acı çekeceğini, 6600'ün de doğru düzgün performans veremeyeceğini unutmayalım. RX 570 ile devam edip ilk etapta DDR4 işlemci, anakart ve RAM dizmen ekran kartını en sona bırakman akıllıca olur.
Hocam onları zaten biliyorum.
Bu işlemci ile o ekran kartı uyumsuz.
Benim önce en az i3 10100f almam lazım.

Bugün bile yüksekte oynatamıyor çoğu oyunu. 30-40 oynamaktansa orta düşük ayarlarda düzgün FPS'ler almak daha iyi olur.

Güncel bir oyun olan Elden Ring değerlerim. Yüksek ayarlar, o kadar OC yapmama rağmen değerler ortada. Standart bir RX 570 10-12 FPS düşük verecektir bu arada. Şu an bile giriş seviyesi olmaya başladı, iddialaşmak gereksiz yani.

Eki Görüntüle 1390861

Hocam peki voltaj verdiniz mi?

Hocam onları zaten biliyorum.
Bu işlemci ile o ekran kartı uyumsuz.
Benim önce en az i3 10100f almam lazım.

Evet. İyi yanından bakarsak uçuk donanımlarına ihtiyacın olmayacağı. 3K civarına işlemci + anakart + 2x8 GB RAM ile RX 6600'ü güzelce besleyen bir taban dizebiliyorsun.

Bugün bile yüksekte oynatamıyor çoğu oyunu. 30-40 oynamaktansa orta düşük ayarlarda düzgün FPS'ler almak daha iyi olur.

Hocam peki voltaj verdiniz mi?
Evet hocam voltajsız böyle OC mümkün değil. MSI ayarları şöyle;

Adsız.png

Memory'i bir miktar (100-200 mhz) arttirmak icin voltaj gerekir mi? Rx 470 kullaniyorum.
Denemeden bilinmez hocam. Deneyin, zaten bir zararı olursa WattMan olur ve ayarları sıfırlar. Karta zarar gelmiyor.

Güncel AAA oyunlarda oynatabiliyor mu? Akıcılıktan kastımız 60 FPS ise şu anda bile yüksek ayarlar için ömrü doldu diyebiliriz. 2-4 senelik oyunları referans almayalım UE5 gibi motorlarla çok şey değişecek.

Burada minimum gereksinimin bile altında kalıyor.

GTX 1650 varken RX 570'in vadesi geçti gibi zaten, güç tüketimi ve bazı açılardan alternatif sayılır.

Geri
Yukarı