RX 570 kaç yıl idare eder?

Sıradanbiri3498

Hectopat
Arkadaşlar beni birkaç yıl idare edebilecek bir ekran kartı almayı planlıyorum. Mining yapılmış olma ihtimali az olarak ikinci el 1050 Ti önerisinde bulundular. Fakat birkaç arkadaşım ikinci el 1050 Ti yerine RX570 model ekran kartını tavsiye ettiler. Performansına göre ikinci el fiyatı oldukça ucuz. Açıkcası şüphe uyandırdı. Asıl sorum mining yapılmış veya fazlasıyla yorulmuş bir ekran kartını anlamanın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yapılıp yapılmadığını anlamak zor. Kartı satın alırken stress testinde hangi fan hızında kaç derecelerde çalışıyor, ne kadar stabil kontrol edin. Ekran kartları kolay kolay fişi çekip arızalanacak aletler değiller, testlerde bir problem görünmüyorsa, fiyatı da mantıklıysa bu kur şartlarında 2. el ekran kartı almayı mantıksız bulmuyorum. 1050 Ti alacağınıza RX 570 almak her açıdan daha mantıklı.

5-6 Ay sonra ölür. 🤣
Benim arkadaşımda sapphire plus 8 gb olanı var bende de 1660 super var ben bir tık yüksek fps alsamda gta 5'i rahatça 70-100 arası full grafiklerde oynuyor.(Herşey aynı.)
Arkadaşlar beni birkaç yıl idare edebilecek bir ekran kartı almayı planlıyorum. Mining yapılmış olma ihtimali az olarak ikinci el 1050 Ti önerisinde bulundular. Fakat birkaç arkadaşım ikinci el 1050 Ti yerine RX570 model ekran kartını tavsiye ettiler. Performansına göre ikinci el fiyatı oldukça ucuz. Açıkcası şüphe uyandırdı. Asıl sorum mining yapılmış veya fazlasıyla yorulmuş bir ekran kartını anlamanın bir yolu var mı?
Miningi anlayamazsınız.

İki ay öncesine kadar Armor RX570 kullanıyordum. Her ne kadar şimdiki fiyatını hak etmese de dolar kuru malum oldugundan dolayı F/P sonuçta. İdare olayına gelince hem Armor hem OC olunca kışın PC başında hiç üşümüyordum yani :). Bu ısı ona zarar veriyor muydu bilemem uzun ömürlülük testini yapamadan yollarımızı ayırdık çünkü ama söyleyebilecegim tek şey parasına göre oyunları oynatabiliyor olmasıydı Witcher'ı da Ultra'da 70 FPS ile oynatıyor ama tutup da Cyberpunk oynatır mı bir fikrim yok. Diğer oyunlar için de FPS testlerindekiler doğru yani oyun konusunda seçeneği bol.

Geri
Yukarı